שתף קטע נבחר

קדימה נערכת לקרב: "ביבי פועל כמו בעל מכולת"

המפלגה הגדולה באופוזיציה הסירה את הכפפות במאבק בתקציב. מקורבי לבני: "ביבי מוכיח שהוא נשאר אותו הביבי". חיים רמון: "ביבי הישן חזר במלוא עליבותו"

במקביל לדיון בממשלה על אישור תקציב המדינה, האופוזיציה בראשות קדימה מתכוונת לצאת לקרב. סיעת קדימה צפויה להתכנס הבוקר (יום ד') לישיבה מיוחדת כדי לדון בהיערכות לקראת המאבק בתקציב המדינה בכנסת.

 

מקורביה של יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, תקפו אמש בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באומרם כי "ביבי הוכיח יום אחר יום שהוא נשאר אותו

הביבי. המשפט 'ביבי, אני לא מאמין לו', שליווה את הבחירות - הוא לא רק משפט. זו מציאות. ביבי מתנהל כאילו הוא מנהל חנות מכולת".

 

ארבעה מבכירי המפלגה - חברי הכנסת מאיר שטרית, רוני בר-און, חיים רמון ודליה איציק - הכינו בשבוע האחרון, בתיאום עם לבני, את המתקפה הצפויה נגד תקציב המדינה וראש הממשלה. בקדימה תיאמו את צעדיהם גם עם סיעת מרצ ועם המורדים במפלגת העבודה. כמו כן, תפעל קדימה כדי לנגוס בחוק ההסדרים ובחוק התקציב בוועדות הכנסת. חלקים מהתוכנית יוצגו בישיבת הסיעה הבוקר.

 

"נתמקד בשני נושאים: המהות וההתנהלות", הסבירו אנשיה של לבני. "נתניהו בגד בכל הדברים שהוא עצמו מאמין בהם. הוא עושה את כל הדברים שהוא הטיף נגדם. אנחנו נראה את זה לציבור. אם מגדילים את תקרת ההוצאה, צריך להשקיע את הכסף בדברים שהם למען המדינה, ולא רק לספק את הצרכים של הקואליציה. התקציב קשור למשבר פוליטי פנים ממשלתי".

 

רמון לשטייניץ: עם חברים כמו ביבי, מי צריך אויבים?

במפלגתה של לבני דוחים את הטענות לפיהם קולה של האופוזיציה לא נשמע מאז הוגשה תוכנית התקציב. "קדימה לא שתקה בשום שלב", אומרים אנשי היו"ר. "מי שלא דיבר עד עכשיו זו לבני, שכן היא לא יכלה להתייחס לדברים לפני שתדע למה היא בדיוק מתייחסת - היה תקציב של בוקר ותקציב של ערב".

 

גם ח"כ רמון דחה את הביקורת על שתיקת מפלגתו. "מה אתם רוצים שנעשה?", שאל בשיחה עם ynet. "אתם רוצים שנהרוג אותם, שנשפוט אותם? בהיותנו באופוזיציה, יש לנו בעיה קטנה: קשה לנו להתחרות עם הקללות של התקשורת נגד נתניהו והתקציב. התקשורת לא מתעניינת במה שיש לאופוזיציה לומר, ובצדק. הפרשנים הכלכליים עושים את העבודה".

 

עם זאת, רמון לא היסס לתקוף את תקציב המדינה המתגבש תחת עינו של השר יובל שטייניץ: "אני רואה תקציבים הרבה שנים, ולא היה דבר כזה. ההתנהלות היתה גם מטומטמת, גם מבזה, גם משפילה וגם מזוגזת. ביבי הישן והרע חזר במלוא עליבותו. הוא כנראה יכול להיות רק שר אוצר, לא ראש ממשלה. הוא לחיץ וסחיט. לפני עשרה ימים הסביר שרק 1.7 אחוז מתאים לתקרת הוצאה, ואסור לחרוג מזה. היום, כל מה שנאמר אז - נעלם. כל התוכנית שלו להורדת מיסים שנועדו לעזור למעמד הביניים נעלמו. הוא מטיל מס על העניים, ומקל על העשירים".

 

רמון סבור כי נתניהו משלם את המחיר על הקואליציה הרעועה שגיבש. "שטייניץ אומר שביבי חבר שלו, אבל עם כאלה חברים לא צריך אויבים. נתניהו מציג תקציב חסר אחריות שאין בו כלום, והוא חסר יעד. ביבי מתנהל בבלבול, בזיגזג. אף אחד לא מתייחס ברצינות למה שהוא אומר. כשזו מדיניות כלכלית, ואתה מעביר מסר כזה - זה דבר הכי נורא. הדבר הכי חשוב זה ניהול כלכלי אמין ושכולם ידעו לאן הולכים. כרגע, אף אחד לא מאמין לאן הולכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מורידה את הכפפות. לבני
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
לא ראה דבר כזה. רמון
צילום: מיכאל קרמר
"בגד בעצמו". נתניהו
צילום: AFP
מי צריך אויבים? שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים