שתף קטע נבחר

מורדי העבודה לנתניהו: לא תחמוק מ"שתי מדינות"

ארבעת חברי הכנסת מהעבודה פנו לראש הממשלה, לפני צאתו לפגישה ראשונה עם הנשיא אובמה: "בשעות הקרובות אתה צריך להכריע אם יש בך האומץ לנצל את ההזדמנות שהנשיא האמריקאי יחד עם מנהיגי העולם הערבי פותחים בפני ישראל"

לפני הטיסה לארה"ב - קולות אחרים בקואליציה. קבוצת ה"מורדים" בעבודה שלחה הערב (שבת) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו הם קוראים לו לדבוק בפתרון "שתי מדינות לשני עמים" בפגישתו עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה.

 

נתניהו בדרך לאובמה - כותרות אחרונות:

 

"אסור לך להשלות את עצמך, ואת העם בישראל, כי יש בכוחך להתחמק מתהליך המוביל לפתרון קבע המבוסס על שתי מדינות לשני עמים", כתבו חברי הכנסת איתן כבל, יולי תמיר, עמיר פרץ ואופיר פינס. "בשעות הקרובות אתה צריך להכריע אם יש בך האומץ לנצל את ההזדמנות שהנשיא האמריקאי יחד עם מנהיגי העולם הערבי פותחים בפני ישראל ולהתקדם לקראת הסדר קבע באזורנו, או שמא אתה עומד להוליך אותנו, שוב, לדרך ללא מוצא שתסכן את התמיכה הבינלאומית שישראל זקוקה לה על מנת להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניה".

 

מורדי העבודה, הנמצאים בימים האחרונים במאבק פנימי קשה עם יו"ר מפלגתם, השר אהוד ברק, גייסו למכתבם "עקיצה" שאיזכרה את הליך אישור התקציב בממשלה: "משא ומתן מדיני, אין בו מקום ל"עיזים" שמוצאים ברגע האחרון. אל תנסה למכור לנו, או לברק אובמה, רעיונות שאין להם תוחלת".

 

בהמשך מכתבם מדגישים הח"כים לנתניהו כי לא תיתכן התקדמות ללא

הפסקת הבנייה בהתנחלויות והורדת המאחזים הבלתי חוקיים. עוד הם מזכירים את נחיצותם של "פשרה טריטוריאלית מוסכמת וכואבת", הקמת מדינה פלסטינית, והסדר עם סוריה.

 

"אסור למדינת ישראל להפוך לסרבנית שלום. בעידן בו הדיאלוג הוא אבן היסוד של המדיניות החוץ החדשה מי שיסרב להניח על השולחן את כלל הנושאים השנויים במחלוקת יהיה מחוץ לזירה, ומי שיצעד נגד "רוח התקופה" ישלם את המחיר", מזהירים הארבעה.

 

את פנייתם לראש הממשלה מסיימים הח"כים מהעבודה בקריאה לעשיית חשבון נפש, עוד טרם שייכנס לבית הלבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. לעשות חשבון נפש
צילום: דודי ועקנין
פרץ. אין מקום לעיזים במו"מ
צילום: ירון ברנר
מומלצים