שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה: "למה מחכים?"
  שביתת המנחים באוניברסיטה הפתוחה נמשכת זה חודש. סטודנטים רבים תומכים במנחים, אך מאבדים סבלנות. ynet מגיש: שתי סטודנטיות במכתב פתוח לאוניברסיטה

  חודש חלף מאז נפתחה שביתת המנחים באוניברסיטה הפתוחה, ופתרון עדיין לא נראה באופק. הסטודנטים וההנהלה נאבקים על אופי הלימודים במהלך השביתה. סמסטר הקיץ נמצא בסכנה. סטודנטים רבים חשים אבודים וכועסים לנוכח הטיפול הלקוי בשביתה. ynet מגיש שני מכתבים של סטודנטיות שתוהות כמה זמן עוד יצטרכו לחכות.

   

  גלי שגן, סטודנטית לתקשורת ומדעי המדינה 

  "כבר שלוש שנים שאני לומדת באוניברסיטה הפתוחה, שאותה בחרתי בגלל הגמישות, הנגישות ואפשרויות הבחירה. כששבתו באוניברסיטאות אחרות אמרתי לעצמי 'איזה מזל שאני לומדת באוניברסיטה הפתוחה, אצלנו זה לא יכול לקרות'. צחוק הגורל הוא שכיום, על-אף שאנו לומדים באוניברסיטה הגדולה בישראל - השביתה 'שלנו' לא זוכה כמעט לכותרות. לנו, הסטודנטים, לא נראה שיש מוצא באופק.

   

  "מבחינתי הסמסטר אבוד. כך גם סמסטר הקיץ ולכן בניגוד לשנים הקודמות - השנה לא ארשם אליו. בסמסטר הנוכחי נרשמתי זו הפעם הראשונה לקורס מתקדם שניתן רק בהנחייה רגילה. עוד בהתחלה הרגשתי שזה לא מספיק עבורי, ועכשיו אני ממש בלחץ. אמנם יש לי מנחה מדהימה, יעילה וקואופרטיבית ולא הייתי מעלה בדעתי ללמוד בקורס מתקדם ללא הנחייתה והדרכתה. אולם השביתה מאלצת אותי ללמוד רק מהכתוב, ללא גורם מתווך, ללא הרחבת הידע.

   

  "לא לזאת פיללתי. 'מכתבי ההרגעה' שקיבלנו מדיקן הסטודנטים ומהנהלת האוניברסיטה רק מדאיגים יותר: הרשמה לקורסי המשך ללא תלות בציונים קודמים? נו באמת, באנו ללמוד או לשחק ב'כאילו'? זו זילות של האקדמיה! פייר? זה מרגיש לנו לא רציני. קשה לקבל את ההתעקשות ואת חוסר ההתגמשות. הרי בסופו של דבר יימצא הפיתרון, ייחתם הסכם והלימודים יחזרו לסדרם - אז למה לא לעשות זאת כבר עכשיו?"

   

  סמאח חג'וג', סטודנטית לפסיכולוגיה וסוציולוגיה 

  "הסטודנטים יושבים כיום בבתיהם, חסרי אונים, מתוסכלים ולא זוכים להתחשבות מהאוניברסיטה. למדנו אצל המנחים הטובים ביותר - אנשים משכילים, שנתנו הכול כדי לעזור, לתמוך ולתת תשובה לכל שאלה. האם לא מגיע להם לדרוש ולקבל תמורה למעשיהם? אני חושבת שכן.

   

  "האוניברסיטה 'הפתוחה', שהיא כבר 'סגורה', לא מנסה למצוא פתרונות ולא מתאמצת מספיק כדי לעזור לנו. היא לא מבינה שבלי שעות ההנחייה אנחנו לא יכולים להצליח. חומר הלימוד הוא קשה, מתיש, רחב, מקיף ושונה מכל

  אוניברסיטה אחרת. אז איך מצפים שנתמודד עם כל זה בלי ההנחייה? המנחים לא מגיעים למפגשים כדי להקריא לנו את החומר מהספר, אלא כדי להסביר, ללמד ולפרש את כל מה שלא הבנו בבית.

   

  "חבל, חבל מאוד שהאוניברסיטה התעלמה מהסטודנטים, שהם חלק בלתי נפרד מהממסד. חבל, חבל מאד שהאוניברסיטה לא מודעת לאסון שהיא מביאה על עצמה בהורדת שעות ההנחייה המוגברת. אני מציעה לאוניברסיטה לחשוב ולהתאמץ כדי להחזיר את האמון של הסטודנטים במקום להתחפר בהחלטות לא נכונות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  למה מחכים? שגן
  למנחים מגיעה תמורה. חג'וג'
  מומלצים