שתף קטע נבחר

הישג לתושבי ת"א: מגדל אסותא קוצץ ב-12 קומות

הוועדה המחוזית קיבלה את המלצת הוועדה המקומית, לאחר לחץ כבד מצד התושבים, וקיצצה את גובה המגדל מ-160 ל-104 מטרים בלבד. 100 מקומות חניה יתווספו, 3 מבנים ישומרו

תושבי תל אביב, המתגוררים בסמוך למתחם אסותא, יכולים לזקוף לזכותם הישג נכבד. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את תוכנית המגורים במתחם, במסגרתה קוצץ גובה המגדל המתוכנן במקום, מגובה של 160 מטר ל-104 מטר בלבד. כלומר, מספר הקומות המקסימלי בבניין יעמוד על 26 קומות ולא על 38, כפי שביקשו תחילה היזמים, חברת בוימגרין קפיטל, שבבעלות שעיה בוימלגרין. ההחלטה במחוזית התקבלה לאחר שהמלצה דומה התקבלה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב יפו, ולאחר לחץ בנושא שהופעל מצד תושבי האזור. 

 

 

בנוסף, יצטרכו היזמים לבנות לפחות 100 מקומות חניה נוספים במתחם, מעבר למה שקובע תקן החניה במקום. "זכות החניה בחניון תינתן לתושבי הסביבה בלבד, בהתאם להסדרים שתאשר עיריית תל אביב יפו", קבעה הוועדה. "במידה וייבחר הסדר של מכירת מקומות החניה הציבוריים, תינתן זכות קדימה לרכישתם לבעלי זכויות בנכסים הגובלים בתוכנית". 

 

מתחם בית החולים אסותא ממוקם בין הרחובות ז'בוטינסקי, יהושע בן-נון, וורמיזה וקורדובה בתל אביב. גודלו של המגרש הינו כ-8.5 דונם ועורך התוכנית במקום הוא אדריכל משה צור.

 

הוועדה המחוזית קבעה, כי סך כל זכויות הבנייה במתחם יהיה עד 300% משטח מגרש המגורים נטו, כלומר 19 אלף מ"ר לשטחים עיקריים, שכוללים בתוכם את שטח המבנים לשימור. בוועדה גם ציינו, כי "נוכח מיקומו של המגרש בלב שכונת מגורים קיימת ונוכח גודלו, אין לסטות מאחוזי הבנייה המקובלים, לשם השגת איזון נאות בין האינטרס הציבורי, כפי שעלה מההתנגדויות, לבין אינטרס היזם. בהקשר זה יש לציין, כי אלמלא שימור המבנים, היה נדרש מהיזם לתת שטחים ציבוריים נוספים", דברי הוועדה.

 

ואכן, לגבי המבנים המיועדים לשימור במתחם, קבעה הוועדה, כי כל השלושה ישומרו כאשר לאחד מהם יוכלו היזמים להוסיף קומה, באישור מחלקת השימור בעיריית תל אביב יפו ובכפוף לחוות דעת הנדסית שתאשר זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילים נגד מגדל אסותא
באדיבות החברה להגנת הטבע
מומלצים