שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ג'נסון באטון מנצח במונאקו

  אף אחד לא יכול לעצור את קבוצת בראון ואת ג'נסון באטון. לא מסלול הרחובות של מונאקו ולא קבוצת פרארי המשתפרת. הנהג הבריטי ניצח במירוץ חמישי מששת מירוצי פתיחת העונה

  קביעת הזמן המהיר ביותר במקצה הדירוג, ותפיסת המקום הראשון לקראת הזינוק ממש בשניות האחרונות, מתחת לאפו של קימי רייקונן בפרארי. זינוק מצוין למירוץ, פניה ראשונה נקייה מבעיות ועזרה נפלאה מבן קבוצתו, שעיכב באופן בולט את המתחרים מאחור. המירוץ השישי העונה של ג'נסון באטון היה כנראה אחד הקלים בהם לקח חלק, בוודאי מהקלים בהם ניצח אי פעם בקריירה. זאת, דווקא במירוץ היוקרתי ביותר כנראה, בספורט המוטורי העולמי.


  ג'נסון באטון, עם ניצחון סופר-יוקרתי במונאקו. אליפות עולם מפתיעה בדרך?

   

  ביום שבת, שניות ספורות לפני סיום מקצה קביעת הזמנים, נראה היה כי מסע הקסם המופלא של קבוצת בראון וג'נסון באטון, עומד להסתיים. קימי רייקונן קבע זמן הקפה פנטסטי, ונראה כמועמד בטוח לזנק מהעמדה הבכירה למירוץ היוקרתי ביותר של העונה, במסלול בו עקיפות יכולות להתבצע אך ורק אם זוכים לשיתוף פעולה של הנעקף, או במקרים ממש נדירים. אבל אז קבע ג'נסון באטון, מי שניצח בארבעה מחמשת מירוצי פתיחת העונה, זמן הקפה טוב בכמה מאיות השניה, והעסק למעשה נגמר. אם כי, באותו רגע זה היה פחות ברור מאשר שניות ספורות לתוך המירוץ שנערך היום.

   

  קימי רייקונן זינק שני, רובנס באריקלו בבראון השניה זינק שלישי, מאחורי באטון. נהג הפרארי, בדרך כלל בעל תגובות מהירות, היסס מעט ובאריקלו ניצל זאת מיד כדי לעקוף, ובקלות. באטון ראשון, באריקלו שני, רייקונן שלישי. לא במקרה, זו גם תוצאה הסיום. באטון ובאריקלו סבלו מבעיות צמיגים קלות לקראת ההקפה העשירית, אלא שבאריקלו סבל יותר ועיכב באופן משמעותי את רייקונן, שעשוי היה לסגור את הפער על בן קבוצתו ומוביל המירוץ. למען האמת, הפער הגדול בין מכוניות הפרארי לבראון הפך בולט במיוחד בשלבים אלה, כאשר רייקונן אינו מצליח ללחוץ בשום אופן על באריקלו האיטי במיוחד.


  ג'נסון באטון מוביל את רובנס באריקלו - מי יעצור את בראון?

   

  לשמחתה של פרארי, גם פיליפה מאסה היה טוב למדי. בשלהי המירוץ הצליח אף להתקרב עד כדי עמדת תקיפה על רייקונן, אך נראה כי הוראות קבוצתיות - גם אם לא כאלה שניתנו במפורש - מנעו כל אפשרות שכזו. הקבוצה האיטלקית, עד העונה החולפת גאוות הפורמולה 1, סיימה את סוף השבוע המוצלח ביותר עבורה העונה, עם מקום שלישי ורביעי. מי חשב שכך יהיה.

   

  חמישי סיים מארק וובר ברד-בול שעברה סוף שבוע מאכזב במקצת, ושישי סיים ניקו רוזברג, אף הוא עם תוצאה מעט פחות טובה מהצפוי. פרננדו אלונסו הביא את מכונית הרנו למקום השביעי לאחר מירוץ בינוני, וסבסטיאן בורדיי השיג תוצאה נאה עבור טורו רוסו, עם מקום שמיני ונקודת אליפות אחת.

   

  תוצאות מירוץ מונאקו 

   

  1. ג'נסון באטון, בראון, 10 נקודות

  2. רובנס באריקלו, בראון, 8 נקודות

  3. קימי רייקונן, פרארי, 6 נקודות

  4. פיליפה מאסה, פרארי, 5 נקודות

  5. מארק וובר, רד-בול, 4 נקודות

  6. ניקו רוזברג, וויליאמס, 3 נקודות 

  7. פרננדו אלונסו, רנו, 2 נקודות

  8. סבסטיאן בורדיי, טורו רוסו, נקודה אחת

   

  אליפות הנהגים

   

  1. ג'נסון באטון, בראון, 51 נקודות

  2. רובנס באריקלו, בראון, 35 נקודות

  3. סבסטיאן ווטל, רד-בול, 23 נקודות

  4. מארק וובר, רד-בול, 19.5 נקודות

  5. יארנו טרולי, טויוטה - 14.5 נקודות

  6. טימו גלוק, טויוטה - 12 נקודות

  7. פרננדו אלונסו, רנו, 11 נקודות

  8. קימי רייקונן, פרארי, 9 נקודות

   

  אליפות היצרנים

   

  1. בראון, 86 נקודות

  2. רד-בול, 42.5 נקודות

  3. טויוטה, 26.5 נקודות

  4. פרארי, 17 נקודות

  5. מקלארן, 13 נקודות

  6. רנו, 11 נקודות

  7. וויליאמס, 7.5 נקודות

  8. ב.מ.וו, 6 נקודות

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באטון מוביל, באריקלו עוקב
  צילום: AFP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים