שתף קטע נבחר

פלסטינים: בונים מכון טיהור על אדמותינו ליד עפרה

תושבים בכפר עין יברוד טוענים בעתירה שהגישו לבג"ץ, כי מכון הטיהור נבנה שלא כחוק. לדברי העותרים, המימון לבניית המכון הוא ממקורות ציבוריים

להיכן יזרמו השפכים של ההתנחלות - ועל חשבון איזו קרקע? פלסטינים מהכפר עין יברוד הגישו היום (ב') עתירה לבג"ץ, כדי שיורה להפסיק את העבודות להקמת מכון לטיהור שפכים, המוקם לטענתם על אדמותיהם, דרומית מזרחית להתנחלות עפרה. בנוסף הם מבקשים להפסיק את מימון הבנייה למכון ולאכוף צווי הריסה שהוצאו למקום.

 

בעתירה שהוגשה על-ידי ארגון זכויות האדם "יש דין" - נגד שר הביטחון אהוד ברק, מפקד

כוחות צה"ל בגדה המערבית אלוף גדי שמני וראש המנהל האזרחי, תא"ל יואב מרדכי - טוענים עורכי הדין מיכאל ספרד, שלומי זכריה ואבישר לב כי המתקן נבנה באופן לא חוקי על אדמותיהם הפרטיות של העותרים, ללא היתרי הבנייה ותוך גזל של קניין פרטי.

 

לטענתם, עלות המתקן הינה מיליוני שקלים, המגיעים ממקורות ציבוריים. לטענת עורכי הדין, ככל הידוע להם, העבודות להשלמת המתקן שהחלו באמצע 2007 עומדות לפני סיום. "כמו בכל מקרה של בנייה לא חוקית על ידי אזרחים ישראלים בגדה המערבית, זרוע רשויות אכיפת החוק לא מורגשת", נטען.

 

העותרים טוענים כי הבנייה נעשית למרות התחייבותו המפורשת של שר הביטחון בפני בית המשפט בנוגע לעתירה אחרת, שהבטיח לאכוף לאלתר וללא דיחוי את חוקי התכנון והבנייה בעפרה.

"מדובר בבנייה לא חוקית המתבצעת תוך מעורבות ישירה ואקטיבית, שאף מממנות את הגזל והפרת החוק הברוטאלית", נכתב בעתירה.

 

עו"ד זכריה: "מדהימה ומעציבה כאחד העובדה שבעת שיד שלטונית אחת מוציאה צווי הפסקת עבודות וצווי הריסה, יד שנייה מוציאה כסף מהכיס הקולקטיבי של אזרחי מדינת ישראל ולמסייעת להפרת החוק, והכל על חשבון קנייתם הפרטי של העותרים". זכריה הוסיף כי התחייבויות הדרג המדיני להגן על רכושם של פלסטינים הינן ריקות מתוכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
לאן יגיע הביוב? ארכיון
צילום: צביקה טישלר
מומלצים