שתף קטע נבחר

תושבי נעלין לבג"ץ: להרוס פארק של מודיעין עילית

פלסטינים מנעלין דורשים לבצע מיידית צווי הריסה שהוצאו לפארק שנבנה על אדמות פרטיות בבעלותם. "העירייה - במקום לאכוף את דיני התכנון והבנייה - מפרה אותם בעצמה", טענו העותרים

דרישה לעשות צדק באדמות. פלסטינים תושבי הכפר נעלין וראש מועצת הכפר הגישו היום (ד') עתירה לבג"ץ נגד שר הביטחון, אלוף פיקוד המרכז ועיריית מודיעין עלית. התושבים מבקשים שיוצא צו שיחייב את הגורמים השונים לממש צווי הריסה שהוצאו לפארק הממוקם בכניסה למודיעין עלית, מפני שלטענתם - האתר נבנה בין היתר על אדמותיהם הפרטיות.

 

מהעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין מיכאל ספרד ושלומי זכריה מארגון זכויות האדם "יש דין" נטען כי החל בשנת 2000 נחסמה הגישה לאדמתם, בשל אירועי האינתיפאדה השנייה והגבלות התנועה שהוטלו על הפלסטינים.

  

לטענת העותרים, ב-2003 החלה עיריית מודיעין עלית לבנות את הפארק המדובר על אדמות פרטיות של תושבי הכפר, בניגוד לתוכנית המתאר החלה על המקום - וללא היתרי בנייה כדין.

 

מהעתירה עולה כי לאחר פניות התושבים למנהל האזרחי הוא הוציא צווי הפסקת

עבודות וצווי הריסה למקום, אך עד עתה לא מימש צווים אלה. בעקבות זאת החליטו התושבים לעתור לבג"ץ בדרישה להרוס את הפארק המונה כ-22 דונם של מדשאות, שבילי הליכה ומגרשי משחקים.

 

"מדובר בפארק שנבנה על אדמות פרטיות. זהו מקרה חמור שבו העירייה - במקום לאכוף את דיני התכנון והבנייה - מפרה אותם בעצמה" נכתב בעתירה.

 

הכפר נעלין עומד במרכזה של מחלוקת חמורה נוספת, הנוגעת לתוואי גדר ההפרדה. זה כמה שנים שהתושבים ופעילי שמאל מוחים על גזילת אדמותיהם של התושבים. בג"ץ אף מתח על כך ביקורת בעבר - אך לטענת התושבים - העוול בנושא זה ממשיך להתקיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה בנעלין. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים