שתף קטע נבחר

המדינה: לכלוא את אסי אבוטבול ל-25 שנה לפחות

בעקבות הרשעתו של אבוטבול בניהול ארגון פשיעה, ציינה הפרקליטות בשלב הטיעונים לעונש כי על-פי שקלול עבירותיו של אבוטבול יש לגזור עליו 97 שנות מאסר. הבקשה נדחתה

הפרקליטות ביקשה הבוקר (יום א') מבית המשפט המחוזי בתל-אביב לגזור יותר מ-25 שנות מאסר על אסי אבוטבול, שהורשע בתחילת החודש בניהול ארגון פשיעה. בבקשה ציינו עורכי הדין נורית קורנהאוזר, קרן בר מנחם, צחי עוזיאל כי על-פי שקלול העבירות יש לגזור על אבוטבול 97 שנות מאסר, אולם בית המשפט דחה את הבקשה כי היא אינה רלוונטית.

 

על עו"ד ברק בופמן, שהורשע אף הוא בפרשה, ביקשה הפרקליטות לגזור 15 שנות מאסר. בופמן הואשם כי כיוון ופיקח על הפעילות בארגון, איתר אנשי עסקים בארץ ובחו"ל בעלי פוטנציאל לסחיטה, ומסר את הפרטים שלהם כדי שהארגון יפעל לסחיטתם בכוח.


אסי אבוטבול, הבוקר בבית המשפט (צילום: ירון ברנר) 

 

במסגרת החוק נגד ארגוני פשיעה נקבע כי העונש שיוטל על מורשעים בחברות ובניהול ארגוני הפשיעה יוכפל ביחס לכל סעיף וסעיף. אבוטבול הורשע בין היתר בניהול ארגון פשיעה, סחיטה באיומים, הלבנת הון ובסך הכל בשמונה סעיפי אישום. הוא זוכה מעשרה סעיפים נוספים.

 

בהכרעת דין נוקבת במיוחד, הורשע אבוטבול יחד עם אלברט סיטבון וגבריאל עשור בכך ששימשו "מנהלים בארגון פשיעה". ארבעה מתוך 23 הנאשמים במשפט - אבי פרי, ירדנה זוארץ, סיגלית סיטבון (אשתו של אלברט סיטבון - ו.ל) ומיכאל ציגנקוב - זוכו לחלוטין.

 

"הרושם הברור... הוא של עשייה עבריינית בלתי מתפשרת שכמו התרחשה בשטח הפקר לא פעם ולא פעמיים. נשמעה הכרזה מפי מי ממנהלי הארגון שאין מורא המשטרה על איש מן העוסקים במלאכה. כך כנראה נסללה הדרך להוצאת כספי עתק מידי אנשים תמימים וחסרי יכולת עמידה", כתבו השופטים ברכה אופיר-תום, מרים סוקולוב ודוד רוזן, בהכרעת הדין שהתפרשה על לא פחות מ-570 עמודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אבוטבול. עבריינות בלתי מתפשרת
צילום: ירון ברנר
מומלצים