שתף קטע נבחר

מנסה להרגיע? רה"מ נפגש עם נשיאת העליון

ראש הממשלה ביקש להיפגש עם נשיאת בית המשפט העליון, והדגיש את הצורך להימנע מכל פגיעה במערכת המשפט. ברקע הדברים: הטענות להפרת האיזון שהיה נהוג בוועדה לבחירת שופטים

צפירת הרגעה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש נפגשו היום (ב') בלשכתה של הנשיאה במשך כחצי שעה, לבקשת נתניהו.

 

תוכן פגישתם של השניים לא פורסם במלואו, אך בתומה נמסר מלשכת ראש הממשלה כי נתניהו הביע בפני הנשיאה ביניש את השקפתו בדבר חשיבותה ומרכזיותה של מערכת בתי המשפט בישראל. בנוסף, נמסר כי נתניהו הדגיש את הצורך להימנע מכל פגיעה במערכת המשפט והביע את אמונו המלא בבית המשפט העליון והעומדת בראשו.

 

פגישת השניים התרחשה ימים ספורים לאחר שבלחץ הקואליציה - הופר כביכול האיזון הנהוג בוועדה לבחירת שופטים, עם בחירתם של חברי הכנסת אורי אריאל ודוד רותם. לאחר המהלך אמר גורם משפטי בכיר: "בחירתם של אריאל ורותם היא בחירה רעה מאוד עבור השופטת דורית ביניש". לדברי הגורם, המקורב לנשיאת בית משפט העליון, מדובר "במכה למערכת המשפט".

  

גורם משפטי בכיר המעורה בנעשה במערכת העריך לאחר פגישת נתניהו-ביניש כי

אחת ממטרותיה היתה ניסיון להרגיע את דאגת נשיאת העליון מהרכב הוועדה. לדברי הבכיר, נושא הוועדה ככל הנראה לא הועלה במישרין על ידי נתניהו אולם הוא דאג להבהיר לנשיאה כי מערכת המשפט לא תיפגע. הצדדים סיכמו את הפגישה כחיובית וטובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. מרגיע?
צילום: דודי ועקנין
ביניש. מודאגת?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים