שתף קטע נבחר

סקר: מה אחוז הישראלים שסובלים מכאב ברכיים

כאבי הברכיים מגבילים את הישראלים בפעילות גופנית, בתפקוןד בעבודה, ביחסי המין ומובילים לשימוש תכוף במשככי כאבים - כך מגלה סקר חדש שנערך בקרב הישראלים שמראה כי כ-16% מאיתנו סובלים מהתופעה

מה מצב הברכיים שלכם? סקר חדש מגלה כי שיעור גבוה מהישראלים סובל מכאבי ברכיים הגורמים להגבלה משמעותית בחיי היום יום, בעיקר בקרב נשים מעל גיל 65.

 

המשתתפים בסקר נשאלו האם הם סובלים מכאבים כתוצאה משחיקת סחוס (למשל כאבי ברכיים) ותשובות המשתתפים העידו על שכיחות גבוהה של התלונות: הסתבר כי 15.7% מכלל האוכלוסייה סובלים מכאבי ברכיים, 2.1% סובלים מכאבי גב וכן 1.5% סובלים מכאבי רגליים. עוד עלה מהסקר כי נשים מדווחות כי הן סובלות יותר מגברים ( 18% מהנשים לעומת 13.3% מהגברים). שיעור הסובלים היה הגבוה ביותר בקרב בני ה-65 ומעלה

 

בין תושבי האזורים השונים בלטו הבדלים משמעותיים והסתבר כי תושבי השרון וחיפה סובלים מכאבי ברכיים יותר מאשר תושבי הערים האחרות. 21% מתושבי השרון דווחו על כאבי ברכיים, 20.8% מתושבי חיפה והצפון, 15% מתושבי תל אביב והמרכז, 12% מתושבי באר שבע והדרום ובקרב תושבי ירושלים רק 9% דיווחו כי הם סובלים מכאבי ברכיים.

 

כאשר נשאלו המשתתפים לגבי המקרים בהם כאב הברכיים מגביל אותם במהלך התפקוד היומיומי התגלה כי אחוז גבוה מרגישים פגיעה משמעותית בתפקוד. מתוך אלו אשר העידו כי הם סובלים מכאבי ברכיים, 55% מרגישים מוגבלים במהלך פעילות ספורטיבית, 25% סיפרו כי הכאב מגביל אותם במסגרת התפקוד בעבודה, 17% אמרו כי הכאב מגביל אותם בפעילות הפנאי עם המשפחה וכן 5% הרגישו כי הכאב מגביל אותם במהלך יחסי מין.

 

עוד עלה מהסקר כי הישראלים מרבים להתייעץ לגבי כאב הברכיים שלהם. למעשה כ-90% מאלו הסובלים מכאבים מתייעצים עם גורם נוסף - 44% מתייעצים עם האורתופד, 37% עם רופא המשפחה, 12% עם מכרים ובני משפחה. השאר מתייעצים עם רופא אלטרנטיבי, בפורומים באינטרנט או עם גורמים אחרים. שיעור הייעוץ אצל נשים גבוה יותר.

 

כאשר נשאלו המשתתפים באילו אמצעים הם מטפלים בכאבים הסתבר כי 40% מהישראלים הסובלים מטופלים בתרופות נוגדות כאב ודלקת. 12% מטופלים בתוספי תזונה, 18% מטופלים בשיטות אלטרנטיבות כמו דיקור או מעיינות מרפא ואילו 34% אינם מטופלים כלל.

 

הסקר שנערך לאחרונה באמצעות מכון המחקר מרקט ווטש, הקיף כ-500 ישראלים והוזמן לרגל השקת תרופת המרשם ארטריל לטיפול בשחיקת סחוס, המכילה את המרכיב גלוקוזמין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
זה כואב. בירכיים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים