שתף קטע נבחר

ערב גזר הדין: הירשזון שילם להסתדרות הלאומית

מחר אמור שר האוצר לשעבר להתייצב בבית-המשפט, כדי לשמוע את גזר דינו. לקראת רגע האמת, הוא העביר להסתדרות העובדים המחאה על סך 570 אלף שקלים. המוסד בתגובה: זה לא מספיק

יום לפני מתן גזר הדין במשפטו, העביר שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, להסתדרות העובדים הלאומית המחאה בסך 570 אלף שקלים. הירשזון הורשע בגניבת מיליונים מההסתדרות הלאומית, אותם שילשל לכיסו. בנוסף, הוא הורשע בעבירות של בהלבנת הון, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

במכתב להסתדרות, כתב עורך דינו של הירשזון, יעקב ויינרוט, כי "כעת, משניתנה

 הכרעת הדין, מבקש מרשי לנקות עצמו מיתרת חוב כלשהו כלפי ההסתדרות, וזאת אף ביחס לסכומים אשר כפר בנטילתם, או בנטילתם שלא כדין". עוד כתב ויינרוט כי הירשזון ניסה לגייס את הכסף משורה של מכרים וידידים.  

 

עורך הדין נחום פיינברג, המייצג את ההסתדרות, ענה בתגובה כי ההסתדרות אינה רואה בכך את מיצוי זכויותיה, אלא תשלום אחד, וכי יש להבהיר כי ישנה יתרת חוב נוספת.

 

בחודש פברואר האחרון קיבל הירשזון פנייה מההסתדרות בה הוא נדרש להחזיר את כספי הגניבה לאלתר. זאת, לאחר שהירשזון העביר להסתדרות 24 המחאות דחויות בסכום כולל של 1.16 מיליון שקל.  

 

בהסתדרות הודיעו להירשזון, כי דרך החזרת הכספים אינה מקובלת עליהם וכי הם מתכוונים לדרוש ממנו סכומים גבוהים יותר.

 

במכתב שהועבר לשר האוצר לשעבר נכתב: "להסתדרות העובדים הלאומית מגיעים סכומי כסף ניכרים, הרבה מעבר לסכום שהוחזר. מרשתי בדעה כי הירשזון לא היה זכאי ואינו זכאי לכספים שקיבל, קל וחומר לאור ההתנהגות המיוחסת לו המהווה הפרת אמונים, וכן בעקבות הנזק הרב שנגרם להסתדרות העובדים כתוצאה מכך. בשלב זה, נפקיד את ההמחאות שהתקבלו, תוך דרישה להמיר את הכסף לאלתר להמחאה על כל הסכום לפירעון מיידי, ולא כפי שנעשה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העביר תשלום. הירשזון
צילום: ירון ברנר
מומלצים