שתף קטע נבחר

התובעת בתיק בניזרי: לעונש יש מסר ברור

"זה צעד נכון במלחמה בשחיתות", אמרה עו"ד נורית ליטמן - התובעת במשפטו של השר לשעבר, שעונשו הוחמר בבית משפט העליון. "זה מסר, הן לציבור והן לשופטים, לגבי מה חושב בית המשפט העליון על אמות מידה בתיקים מסוג זה"

בעוד ששלמה בניזרי, חברי מפלגתו מש"ס ובני משפחתו היו המומים מהחלטת בית המשפט העליון להחמיר בעונשו של השר לשעבר - מ-18 חודשים לארבע שנות מאסר - בפרקליטות מביעים שביעות רצון.

 

עו"ד נורית ליטמן מפרקליטות מחוז ירושלים, שטיפלה בתיק יחד עם עורך הדין דני ויטמן, אמרה בראיון ל-ynet: "ברור שקיבלנו את ההחלטה בסיפוק רב, כיוון שזה צעד נכון במלחמה בשחיתות. אין תחושה של שמחה לאיד, אבל בניזרי פשע בצורה חמורה והיה ראוי לעונש. יש לעונש הזה מסר ברור באשר לעמדתו של בית המשפט העליון".


בניזרי בבית המשפט. "זה מסר" (צילום: גיל יוחנן)

 

לדברי עו"ד ליטמן, תיק החקירה נגד בניזרי היה מורכב גם לפני חתימת ההסכם עם עד המדינה, משה סלע, וגם לאחריו. "התיק התבסס על שני עדים עיקריים, הראשון הוא יעקב בוכריס שעבד עם בניזרי וכיהן כמנכ"ל שירות התעסוקה, וגם על משה סלע, קבלן שנתן את כל טובות ההנאה וחתם על הסכם עד מדינה".

 

התובעת דוחה את הטענות על כך שבניזרי הורשע רק על סמך עדותו של סלע. "התבססנו בעיקר על עדותו של בוכריס בחלק גדול מהמקרים, כאשר עדותו של סלע היתה עדות מסייעת. בנוסף, היו הרבה ראיות מקיפות שתמכו בעדות השניים. בעקבות מערכת היחסים של סלע עם בניזרי נהגנו בעדותו של סלע בזהירות מרובה וגיבינו את עדותו ואת דבריו המרכזיים בחומר ראיות נוסף, באותה צורה נהגו בבית המשפט העליון וגם בבית המשפט המחוזי", היא אמרה. "אנו מודעים לבעייתיות בעדותו, אולם כמות הראיות חיזקו דברים שאמר".

 

עו"ד ליטמן התייחסה לעובדה שבית המשפט החמיר בעונש בצורה משמעותית כל כך: "זו לא החמרה שגרתית. זו החמרה מאוד משמעותית. זה מסר, הן לציבור והן לשופטים בשאר ערכאות השיפוט לגבי מה חושב בית המשפט העליון על אמות מידה בתיקים מסוג זה".

 

לבסוף הדפה עו"ד ליטמן את טענות בתו של סלע, על כך שבפרקליטות איימו על אביה: "מבחינה עובדתית אין שחר לטענות אלו. משה סלע היה עד מדינה ושיתף פעולה יפה. הוא מעולם לא הזכיר את הטענות שהעלתה בתו, ולו במילה אחת. אני לא יודעת מה האינטרסים של בתו להעלות את טענות אלו דווקא עכשיו ואני לא מעוניינת להתייחס אליהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עורכי הדין ויטמן וליטמן
צילום: גיל יוחנן
בניזרי. ארבע שנות מאסר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים