שתף קטע נבחר

התגובות בש"ס: לעבור לשיטת חבר מושבעים

ח"כ ניסים זאב הגיב בתדהמה להחמרה בעונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי, וקורא לשקול מעבר לשיטה הנהוגה בארצות הברית: "שהעם יחליט על העבירה". משולם נהרי: "אני המום". אלי ישי: "משפחת ש"ס כולה מרבה היום בתפילות"

בש"ס קיבלו הבוקר (יום ד') בתדהמה את החלטת בית המשפט העליון להחמיר את עונשו של השר לשעבר, שלמה בניזרי, מ-18 חודשים לארבע שנות מאסר. ויש שם מי שקורא לבצע רפורמה במערכת המשפטית: "לדעתי צריך לשקול את חבר המושבעים שיש בארה"ב. העם צריך להחליט על העבירה", אמר ל-ynet ח"כ ניסים זאב.

 

זאב, שנכח בבית המשפט בעת הקראת גזר הדין, אמר: "אני חושב שיש כאן מדיניות מכוונת ואפלייתית". לדעתו, יש בהחלטת בית המשפט העליון המשך ישיר למדיניות מפלה שננקטה גם כלפי יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, שהורשע בפלילים וריצה עונש מאסר. "אין ספק. אני חושב שיש כאן חוסר פרופורציה בין העבירה לענישה. אני חושב שהוכרע מעל לכל ספק שהוא לא שלשל לכיסו פרוטה אחת, ויכול להיות שכל הטעות שלו זה ברמת הנהלים ולא מעבר לכך".

 

 

הוא מתח ביקורת על מערכת המשפט: "אני אומר שזו תפיסת עולם, של מדיניות מסויימת שלדעתי היא שגויה, מוטעית. אני לא חושב שנציגי ציבור צריכים לשלם מחיר כל כך כבד על עבירות שהן באמת לא כל כך חמורות. יש כאן חוסר התחשבות, חוסר פרופורציה. לצערי יש להם אג'נדה משלהם. אנשי ציבור פה משלמים הרבה מעבר לעבירה, שצריך להתייחס אליה ברמת הענישה".

 

בית המשפט, לדברי ח"כ זאב, החמיר עם בניזרי, ולא התחשב באופיו ובתרומתו לקהילה. "האיש חי בצניעות, מסתפק במועט, לא חי חיי הוללות. אני מכיר את הרב בניזרי שכל שבוע עניים באים לביתו לסעודת שבת. כל החסד שהאיש הזה עושה לציבור במשך כל ימי חייו לא נלקח בחשבון, ואני חושב שכן צריך לקחת דברים אלה בחשבון". 

 

השר משולם נהרי אמר ל-ynet: "קשה לי מאוד, אני המום. כל העסק הזה תמוה ולא מובן. בין שנה וחצי לארבע שנים זו החמרה רצינית ביותר. זה גורם לזקיפת גבות, לשאלות ולתהיות". לגבי התרעת אנשי ציבור, באמצעות העונש, הוא אמר: "אני חושב שכאשר מדובר באיש ציבור, עצם זה שהוא מודח ועומד למשפט זה כבר העונש הכי גדול שיכול להיות. מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. קשה לי מאוד, אני המום".

 

דווקא יו"ר ש"ס, סגן ראש הממשלה אלי ישי, הסתפק בתגובה מאופקת יותר: "משפחת ש"ס כולה מרבה היום בתפילות. ש"ס תעשה הכל לסייע לרב שלמה בניזרי ולמשפחתו, לחיזוקו ולחיזוק משפחתו. בש"ס מתפללים שהרב שלמה בניזרי, שעסק ימים ולילות בהפצת תורה, יעמוד בעזרת השם איתן כנגד הצפוי ובעזרת השם ימשיך להגדיל תורה ולאדירה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. העונש הוחמר ל-4 שנים
צילום: גיל יוחנן
צילום: זום 77
ח"כ זאב. שהעם יחליט
צילום: זום 77
השר ישי. מרבים בתפילות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים