שתף קטע נבחר

מזוז על הירשזון ובניזרי: נמשיך במאבק בשחיתות

היועמ"ש ופרקליט המדינה הודיעו, ביום שבו נשלחו שני שרים לשעבר למאסר: "זה יום עצוב לחברה הישראלית, אך זהו גם יום הנושא מסר חשוב ומעודד, שהחברה הישראלית אכן עוברת תהליך של התנקוּת מתופעות השחיתות השלטונית"

"יום בו שני שרים לשעבר נשלחים על-ידי בתי המשפט לעונשי מאסר ממושכים בגין עבירות שחיתות, הוא יום עצוב לחברה הישראלית - אך זהו גם יום הנושא מסר חשוב ומעודד, שהחברה הישראלית אכן עוברת תהליך של התנקוּת מתופעות השחיתות השלטונית". כך הודיעו אחר הצהריים (יום ד') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, משה לדור, בהודעה מיוחדת שפרסמו.

 

יום הדין של השרים המושחתים - כל הדיווחים:

 

הדברים פורסמו שעות ספורות לאחר שבית המשפט המחוזי בתל-אבי גזר על שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, עונש של 5 שנים ו-5 חודשים בכלא בגין גניבת מיליונים, ולאחר שבית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה על קולת עונשו של השר לשעבר שלמה בניזרי, ושלח אותו ל-4 שנות מאסר, אחרי שקיבל שוחד.

 

שני העומדים בראש מערכת התביעה הודיעו עוד, כי "שני פסקי הדין היום, יחד עם הליכים רבים נוספים, הם תוצר של מהלך רב-שנתי נרחב של רשויות האכיפה למאבק נרחב, שיטתי, עיקבי ובלתי-מתפשר בשחיתות השלטונית". לדברי מזוז ולדור, גזרי-הדין במשפטי הירשזון ובניזרי הם מסר חשוב של בתי המשפט כי אלה לא יגלו סלחנות וסובלנות כלפי תופעות של שחיתות שלטונית, והענישה בעבירות אלה תהיה חמורה ומרתיעה.

  

"המלאכה, כמובן, לא תמה, ואנו עדיין בעיצומו של המהלך לביעור השחיתות, אך להחלטות היום יש חשיבות רבה במסר הציבורי שהן משדרות ובמתן "רוח גבית" לרשויות האכיפה בהמשך מאבקן בשחיתות", סיכמו השניים בהודעתם.

 

במשרד מבקר המדינה אמרו מוקדם יותר

כי "בית המשפט ביטא בצורה מובהקת את חשיבות המאבק נגד השחיתות הציבורית. משרד מבקר המדינה, שהוביל את פרשת הירשזון מהשלבים הראשונים שלה, ימשיך במאבק נגד השחיתות הציבורית ולמען טוהר המידות במדינה, בלי לפסוח גם על העומדים בראש הפירמידה, זאת יחד עם כל גופי האכיפה. מבקר המדינה הביע לא אחת את דעתו כי רק תהליך של חקירה ראויה העמדה לדין וענישה חמורה בעקבותיה - והכל סמוך לביצוע העבירה, יסייעו לטיהור החברה מנגעי השחיתות הפוגעים בה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. "תהליך התנקות"
צילום: גיל יוחנן
הירשזון. 5 שנים וחצי בכלא
צילום: ירון ברנר
בניזרי. 4 שנות מאסר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים