שתף קטע נבחר

הילד טבע בטיול: "חשבנו שיעקב יהיה מגדולי הדור"

ליעקב שלמה יודלביץ', בן 11 מביתר עילית, היו 10 אחים. אחרי שטבע למוות בטיול, סיפרו חברי המשפחה על ילד עדין ומחונן. במשטרה אומרים שאין חשד לפלילים וגופתו לא תנותח

"אם זה מה שאלוקים רוצה, מי אני שאדבר?". כך הגיבה אמש (יום א') פסיה, אמו של יעקב שלמה יודלביץ', למשמע הבשורה הנוראה. בנה, בן 11, טבע למוות במהלך טיול בשמורת נחל שניר-חצבני שבגליל העליון. אבל כבד ירד על בית המשפחה בביתר עילית.

 

על תגובתה של האם סיפר ל-ynet חבר של המשפחה, יעקב גוטליב, שתיאר ילד מיוחד במינו: "הייתי מתפלל איתו בבית הכנסת,

כבר מגיל קטן חשבו שהוא יהיה מגדולי הדור, בלי גוזמה. כולם אהבו אותו - הוא רק חייך כל הזמן, לא ידע להרים יד, לפתוח פה. היה משכמו ומעלה, הוא חייך, נתן, אהב".

 

לדבריו, "אם יעקב ראה ילד מסכן שלא אהבו אותו ישר ניגש אליו. הוא ידע רק טוב, כל המשפחה שלו כאלה. אלוקים רצה ולקח אותו, אנחנו לא יודעים למה, אבל הכל לטובה, זה הזמן שהקציב לו וזה הכל", סיפר גוטליב.

 

יודלביץ' טייל עם חבריו למוסד בו התחנך, תלמוד תורה "מאה שערים". מטייל שעבר בסמוך, אוריאל וקנין, אמר שקבוצת ילדים רצה אליו בבהלה תוך שהם שואלים: "יש פה מישהו שיודע לשחות? חבר שלנו נפל למים". וקנין סיפר ל-ynet: "מיד קפצנו למים - אני ועוד שלושה אנשים - התחלנו לסרוק עד שמצאנו את הילד והעברנו אותו לטיפול צוותי מד"א ויחידת החילוץ". אלו נאלצו לקבוע את מותו.


"יצא בריא מהבית, עלה לאוטובוס ולא חזר" (צילום: אביהו שפירא)

 

במשטרה אומרים שהחקירה עדיין בעיצומה, ועדיין לא ברורות הנסיבות שהובילו לנפילתו של הילד למים - אך בכל מקרה אין חשד לפלילים. מהמבוגרים שליוו את הטיול נגבו עדויות, וגם מכמה ילדים, והוחלט שלא לבקש את נתיחת הגופה.

 

"עדין נפש, תמיד היה מוותר לאחרים"

ליעקב היו עשרה אחים, בגילאים 4 עד 30. "כמו בכל משפחה זה קשה מאוד, אבל הם חזקים", הוסיף החבר גוטליב. "אחרי שהאמא אמרה 'אם זה מה שאלוקים רוצה, מי אני שאדבר?', כולם היו בשוק.

ציפו לצעקות ולא היו. זה סיפור טרגי מאוד, בחור כזה טוב יצא בריא מהבית, עלה לאוטובוס ולא חזר".

 

ישראל מאיר גוטפרב, ידיד קרוב של המשפחה אף הוא, הוסיף ותיאר את יעקב שלמה כ"ילד עדין נפש, טוב לב, שתמיד היה מוותר לאחרים". לדבריו, "במידה מסויימת הוא היה פאר הבית. הוא מעולם לא רב עם אחיו - וזה לא משהו שאפשר להגיד על הרבה ילדים. הוא הצטיין מאוד בלימודיו בתלמוד תורה, היה מאוד אהוב בחברה ובכיתה. הוא אהב לשחק ככל ילד אבל יותר מכך הוא אהב ללמוד".


פורסם לראשונה 28/06/2009 23:39

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב שלמה יודלביץ'. "כולם אהבו אותו"
פינוי הגופה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים