שתף קטע נבחר

נמצאה גופת הנער שקפץ ל"אגם הנעלם" בצפון

על קרקעית האגם האסור לרחצה שליד מנחמיה מצאו צוללנים את גופתו של בילאל טארק שיבלי, בן 17, שיחד עם קרוביו קפץ למים ממצוק. "זה כמו לנחות על בטון", אמרו הצוללנים

אחרי כמה שעות של חוסר ודאות, החששות לאסון התממשו: ב"אגם הנעלם" שליד מנחמיה שבעמק הירדן, אותרה הערב (יום א') גופתו של בילאל טארק שיבלי , בן 17, שמוקדם יותר קפץ עם שניים מבני משפחתו מגובה רב למים. יחידת הצוללנים של המחוז הצפוני איתרה את הגופה על קרקעית האגם, בעומק של כ-13 מטרים.

 

שיבלי, תושב הכפר שיבלי שליד עפולה, טבע לאחר שנחבט ככל הנראה במהלך קפיצת ראש לאגם. לשם הוא בא עם שני קרוביו הגדולים ממנו, בני 25. אחד מהם קפץ ראשון, אחריו קפץ הנער שנהרג ואחרון זינק למים קרוב המשפחה השני, שנפצע קל בגבו ופונה לבית החולים פוריה בטבריה.

 


החיפושים אחר הגופה באגם הנעלם (צילום: bokra.net)

 

האגם הוא פינת חמד נסתרת, שנוצרה בעקבות היקוות מים במחצבה שפעלה במקום שנים רבות ונסגרה לפני כ-20 שנה. למרות שלטים המתריעים על סכנת טביעה, צעירים רבים מגיעים למקום כדי לשחות ובעיקר כדי לקפוץ מגובה רב לתוך המים.

 

ראש מועצת שיבלי, מוניר שיבלי, שהגיע למקום, סיפר על בילאל, תלמיד כתה י"א שהיה נער טוב ושקט. "זה מקרה מאוד מצער ואני רוצה לפנות לצעירים - החל עכשיו החופש הגדול ואני קורא להם להיזהר במקומות לא מוכרים, במקומות שאינם מורשים לשחייה. חבל שיקרו מקרים טרגיים כאלה".

 

"הידיים היו העיניים שלנו בתוך המים"

כאשר הגיעו אנשי יחידת הצוללנים בעקבות הקריאה, ברור היה לכולם כי נשקפת סכנה לחייו של שיבלי. "כשמחפשים נעדר בתוך מקום שהטופוגרפיה הפנימית שלו היא של סלע גיר, נוצר מצב של מים עכורים. הידיים הן העיניים מאחר שלא ניתן לראות בתוך מים כאלה", אמר ל-ynet מפקד יחידת הצוללנים, גלי גרעין.

 

אנשי יחידת הצוללנים חוזרים ומדגישים כי רחצה במקומות שאינם מורשים עלולה להוביל לתוצאה קטלנית. "לקפוץ מגובה רב למים זה כמו לקפוץ על משטח בטון", אמר גרעין.

 

היה זה מקרה הטביעה השני היום שמסתיים באסון. מוקדם יותר טבע למוות יעקב שלמה יודלביץ', בן 11 מביתר עילית, במהלך טיול קבוצתי בשמורת נחל שניר-חצבני שבגליל העליון.

 

אוריאל וקנין, בן 18 מקריית שמונה, טייל בשמורה, ולפתע רצה לכיוונו קבוצת ילדים, ששאלו: "יש פה מישהו שיודע לשחות? חבר שלנו נפל למים". וקנין סיפר ל-ynet: "מיד קפצנו למים - אני ועוד שלושה אנשים - התחלנו לסרוק עד שמצאנו את הילד והעברנו אותו לטיפול צוותי מד"א ויחידת החילוץ שהגיעה למקום". הצוותים נאלצו לקבוע את מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בילאל טארק שיבלי. קפץ אל מותו
באדיבות bokra.net
המחפשים נעזרו בסירות
צילום: גילי אליהו
מומלצים