שתף קטע נבחר

התביעה בצרפת מבקשת: מאסר עולם לרוצח חלימי

יוסף פופאנה הודה כי הצית את הצעיר היהודי אילן חלימי והוגדר על-ידי התביעה במשפטו כ"מגלומן סוטה". כעת, התובעים מבקשים לגזור עליו מאסר עולם ו-20 שנות מאסר על סייעניו העיקריים. משפחתו של חלימי דורשת עונשים כבדים יותר

משפטם של האחראים לרצח אילן חלימי מתקרב לסיומו: התביעה במשפט המתנהל בצרפת נגד הכנופייה האחראית לחטיפתו ורציחתו של הצעיר היהודי-צרפתי, ביקשה אמש (יום ג') מבית המשפט לגזור מאסר עולם על מנהיג הכנופייה, יוסף פופאנה, ו-20 שנות מאסר על שני סייעניו העיקריים.

 

חלימי, בן 23, נחטף ועונה במשך שלושה שבועות לפני שנמצא בפברואר 2006 עירום וכפות באזיקים סמוך למסילת רכבת בפרבר של פריז.

הוא היה בהלם ולא יכל לדבר. גופו היה מכוסה בכוויות, חתכים ופצעים והוא מת בדרך לבית החולים. שנה לאחר מכן הובא לקבורה בהר הרצל בירושלים.

 

התביעה ומשפחתו של חלימי טענו כי הוא הרקע לחטיפתו ורציחתו הוא אנטישמי, בעוד שעורכי הדין של הנאשמים טענו כי המניע העיקרי לחטיפה היה כספי. עורך דין מטעם המשפחה אמר כי העונשים שביקשה התביעה לגזור על האחראים למותו של חלימי אינם חמורים מספיק לטעמה. לדבריו, אמו של חלימי נותרה "ממורמרת ומאוכזבת".

 

פופאנה, שנמלט לחוף השנהב אחרי הרצח והוסגר לצרפת, הודה במהלך המשפט כי הצית את חלימי לאחר

ששפך עליו נוזל דליק. התביעה תיארה אותו כ"מגלומן סוטה" שביקש לחטוף יהודים "בגלל שהם מפוצצים בכסף".

 

29 בני אדם הואשמו במעורבות בפרשה, רובם נשפטו בבית משפט לבני נוער משום שהיו קטינים בזמן המעשה. התביעה ביקשה לגזור 12 עד 15 שנות מאסר על שישה נערים ששמרו על חלימי לאחר שנחטף ועונש דומה על קטין נוסף, שכיבה סיגריה על גופו.

 

כמו כן, התובעים ביקשו לגזור 10 עד 12 שנות מאסר על הצעירה שפיתתה אל חלימי והובילה אותו אל הכנופייה. עורכי הדין של הנאשמים צפויים להציג את טיעוניהם הסופיים היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
חלימי. נחטף ועונה
צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
צילום: איי פי
"מגלומן סוטה". פופאנה
צילום: איי פי
מומלצים