שתף קטע נבחר

אחרי בקשת הדחייה השנייה: בוטל השימוע לזקן

עורך דינה של מי שהיתה ראש הלשכה של אהוד אולמרט, ביקש לערוך את השימוע אחרי שייערך הליך דומה לראש הממשלה לשעבר. בפרקליטות הודיעו שלא ייערך לשולה זקן שימוע - וייתכן שבקרוב היא תואשם ב"מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס"

לא ייערך שימוע לשולה זקן בפרשות ראשונטורס ו"מעטפות הכסף" - כך הודיע אחר-הצהריים (יום ב') עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים לעורך דינה של מנהלת לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, עו"ד מיכה פטמן.

 

במכתב מהפרקליטות נכתב כי הם רואים את זקן כמי שוויתרה על זכות השימוע, בעקבות הודעתו של עו"ד פטמן כי אין בכוונתו להתייצב לשימוע שנקבע לו למחר, בפני פרקליט מחוז ירושלים אלי אברבנאל.

 עוד נטען במכתב כי זהו המועד השני שנקבע לשימוע בהסכמת הפרקליטות וזו הפעם השנייה שעו"ד פטמן מודיע שהוא לא יתייצב לשימוע במועד שנקבע.

 

לפני כמה חודשים הודיעה הפרקליטות לזקן כי בכוונתה להגיש נגדה כתב אישום, בכפוף לשימוע, בפרשות ראשונטורס ו"מעטפות הכסף". העבירות המיוחסות לזקן בפרשת "מעטפות הכסף" הן מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה ובפרשת ראשונטורס העבירות הן מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה.

 

בעקבות הכוונה להגיש נגדה כתב אישום, נקבע לזקן שימוע לפני כחודש וחצי, אולם פרקליטה ביקש מהפרקליטות לדחות את מועד השימוע עד לאחר השלמת עדותו של משה טלנסקי, שהשלים את עדותו לפני כשבוע. בעקבות זאת, נדחה השימוע למחר, אולם בימים האחרונים הודיע פטמן לפרקליטות כי אין בכוונתו להגיע לשימוע, כיוון שהוא חושב שיש לערוך את השימוע לשולה זקן רק לאחר השימוע שייערך לראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, באמצע חודש אוגוסט.

 

יש לציין כי השימוע שהיה אמור להיערך לשולה זקן הינו שימוע מוגבל לטענות משפטיות בלבד, מפני שבחקירתה במשטרה שמרה זקן על זכות השתיקה. על-פי החלטה של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזו, זקן לא יכולה לטעון טענות בשימוע, מלבד טענות משפטיות, בניגוד לשימועים אחרים הנערכים לחשודים אחרים שלא שמרו על זכות השתיקה, שבמהלך השימוע יכולים למסור גרסאות לראיות מסוימות ולפרוס טענות שאינן מוגדרות רק כמשפטיות.

 

המשמעות של הודעה זו היא שמבחינת הפרקליטות קיימת אפשרות להגיש נגד זקן כתב אישום כבר בשבועות הקרובים. אפשרות נוספת היא לחכות לשימוע שייערך לאולמרט ואם יוחלט להאשים אותו, תצורף זקן לאותו כתב אישום שיוגש נגד שניהם.

 

עו"ד מיכה פטמן אמר ל-ynet בתגובה: "אנו סבורים כי המועד הנכון לשקול שימוע לגברת זקן הינו לאחר שמיעת טיעוניו של ראש הממשלה לשעבר וזו ואך ורק זו בלבד היתה הודעתנו לפרקליטות. לא ויתרנו על השימוע מעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולה זקן. לא יתקיים לה שימוע
צילום: ירון ברנר
עו"ד פטמן. לא ויתרנו על שימוע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים