שתף קטע נבחר

אושרה ייצוגית בנושא ארנונה נגד עיריית ת"א

בית המשפט המחוזי בת"א אישר בקשה להכרה בתביעה נגד עיריית ת"א כייצוגית. זאת, בנוגע לגביית יתר של ארנונה בגין 100 המ"ר הראשונים בנכסים המוגדרים כתעשייה

בית המשפט המחוזי בת"א אישר אתמול בקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגד עיריית ת"א שעניינה חוקיות תעריף הארנונה שגבתה העירייה בגין 100 המ"ר הראשונים של נכסים בשטחה המסווגים כ"תעשייה". התובעת הייצוגית טענה באמצעות עו"ד גיא הרמלין כי העירייה קבעה בצו הארנונה לשנים 2005-2004 כי התעריף לשנה לכל מ"ר מתוך 100 המ"ר הראשונים של נכס בסיווג "תעשייה" יהיה בסך 155.94 שקלים לשנה. זאת, למרות שהיה עליה לגבות 125.7 שקל בלבד.

 

עקב ההחלטה ידונו בתביעה כתביעה ייצוגית.

השופט עמירם בנימיני קבע כי "בענייננו, סביר להניח שרוב הנישומים לא יגלו כלל את אי-החוקיות הנטענת הנוגעת לארנונה שנגבתה מהם, וגם אם מקצתם יגלו זאת - עדיין מדובר בסכום אשר סביר להניח שרוב הנישומים לא יטרחו להתמודד עם גוף גדול וחזק כמו העיריה בתביעה להשבתו. לכן קיימת הצדקה לאשר לתבוע אותו בתובענה ייצוגית.

 

עוד אמר השופט, בהתייחסו לסכום התביעה, שאף "אם איננו קטן יחסית, עומדת העובדה שרשות ציבורית גבתה, לכאורה, סכומים שאסור היה לה לגבות, וסירבה להשיב הסכומים גם לאחר שעמדה על טעותה. בנסיבות אלו מחייב האינטרס הציבורי את אישור התובענה הייצוגית".

 

בית המשפט קבע כי קדם משפט בתובענה הייצוגית, בו יידונו בין היתר דרכי ההוכחה של התביעה, יתקיים במרס 2010.

 

עיריית תל-אביב-יפו  מסרה ל-ynet כי "העירייה לומדת את פסק הדין ותשקול המשך צעדיה בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש עיריית ת"א, רון חולדאי
צילום: שאול גולן
מומלצים