שתף קטע נבחר

לבני על חוק מופז: רה"מ מחפש חלקי חילוף

יו"ר האופוזיציה דיברה בישיבת סיעת קדימה לקראת הבאתו למליאה של חוק מופז: "אני לא מוטרדת מהחוק, כי החוק הזה הוא קודם כל בושה למציע, הוא גם בושה למשתמש. החוק לא פוגע בקדימה היום ולא יפגע בעתיד"

"קראו לזה פעם כלנתריזם, היום אפשר לומר שזהו 'ביביזם' - וזה מה שהכנסת אמורה לקבוע היום". כך אמרה בצהריים (יום ב') יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, בישיבת סיעת קדימה, לקראת ההצבעה על חוק מופז וחוק סלומינסקי במליאת הכנסת.

 

"אני מבינה שראש הממשלה מודאג, פחות מ-4 חודשים והוא כבר מחפש חלקי חילוף כי הוא יודע שקדימה היא האלטרנטיבה היחידה והערכית לשלטון",

תקפה לבני וטענה כי אינה מוטרדת, בעוד שלימינה ישב האיש שעל שמו נקרא החוק המוצע - ח"כ שאול מופז. הוא לא דיבר בחלק הישיבה שהיה פתוח לכתבים.

 

"מי שתקף את החוק, כולל חברי קדימה וחברי ליכוד ואנשי חוק ומשפט ואקדמיה תקפו אותו כי הוא לא מידתי ולא מוסרי", אמרה לבני.

 

"ממשלה עם ואקום ערכי" 

"אני לא מוטרדת מהחוק, כי החוק הזה הוא קודם כל בושה למציע, הוא גם בושה למשתמש ומי שישתמש בו – הוא לא פוגע בקדימה היום ולא יפגע בקדימה בעתיד", אמרה. לראש הממשלה מייחסים את הניסיון לפורר את שורות קדימה על ידי יצירת מצב שיקל על ח"כ שאול מופז לעבור לשורות הליכוד עם כמה מחבריו לסיעה. "יש לי ביטחון בקדימה, בערכיה ובאנשיה", אמרה יו"ר האופוזיציה. 

 

היא הוסיפה: "נראה אם ביבי מספיק בטוח בעצמו כדי לאפשר חופש הצבעה בקואליציה. ביבי צרף לנבחרת אנשים עליהם אמר 'נשתמש ביושרה שלהם', תן להם להשתמש ביושרה שלהם היום".

 

לבני כרכה את חוק מופז בחוקים אחרים שנתניהו מנסה לקדם, בהם החוק להפרטת הקרקעות, שאותו כינתה "חוק הספסרות במקרקעי הלאום".

היא אמרה שקדימה הצליחה למנוע את העברתו, כאשר הופסק תהליך ההצבעה עליו בכנסת, בשבוע שעבר. את החוקים היא כינתה "ליקוי מאורות של הליכוד".

 

לבני ציינה המניע לשורת החוקים שמציע נתניהו היא הצורך בהישרדות ותוצאתם - "רמיסת כל כלל דמוקרטי". "זה ליכוד בלי ערכים וליכוד בלי דרך. ממשלה עם ואקום ערכי", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. מאמינה באנשי קדימה
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. חלקי חילוף?
צילום: רויטרס
מומלצים