שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נציג האם, לאחר חרטת הרופא: כולם יצאו מדעתם
  בעקבות חשיפת ynet, דודי זילברשלג, המייצג את משפחתה של האם החשודה בהרעבת בנה, הגיב בציניות למכתב של הפסיכיאטר ד"ר יעקב וייל, בו הודה כי ייתכן שהאם מסוכנת לילדיה. "אולי כדאי להזעיק פסיכיאטר מומחה מחו"ל שיאבחן את החברה הישראלית". עיון מעמיק במכתב מעלה כי הרופא טען כי "הרקע המהומתי" סביב הבדיקה גרם לו לחיפזון

  מכתבו של הפסיכיאטר ד"ר יעקב וייל שנחשף ב-ynet, בו הודה כי בניגוד לחוות הדעת שהגיש ייתכן שהאם החשודה בהרעבת בנה מסוכנת , ממשיך להכות גלים: איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג, המייצג את משפחת האם, אמר הערב (יום ג') כי "השכל הישר אומר שבמצב כזה עדיף למלא את הפה מים. כנראה שמתקיימת בנו האגדה המפורסמת של רבי נחמן מברסלב על 'תבואת שיגעון' שכל בני המדינה אכלו ממנה ויצאו מדעתם".

   

  "אולי כדאי באופן דחוף להזעיק פסיכיאטר מומחה מחו"ל שיאבחן את

  החברה הישראלית כולה, על מערכת הפסיכיאטריה שלה", הציע בציניות זילברשלג.

   

  הרב אברהם פרויליך, שבביתו שהתה האם המרעיבה במעצר בית, אמר בתגובה למכתבו של ד"ר וייל כי הפסיכיאטר רק "העמיד את הדברים במקום הנכון והמוצדק עוד יותר. זה רק חיזק את מה שאמר עד היום". לדבריו, וייל חזר בו רק לגבי המסוכנות של האשה כלפי הילד החולה ולא כלפי שאר ילדיה, משום שקיים חומר חקירה שלא נחשף אליו.  

   

  פרויליך הוסיף כי הפסיכיאטר כתב כך במפורש וגם הבהיר לו את הדברים בעל פה. לדבריו, "גם הפסיכיאטר מודה שהיא בריאה לחלוטין ויכולה לשמש אמא לילדיה, ולגבי הילד הזה הוא לא מביע דעה לא על מסוכנות ולא על חוסר מסוכנות". 

   

  מעיון מעמיק במכתב ששלח ד"ר וייל לרבנים אברהם פרויליך ואהרון דוידוביץ' עולים פרטים נוספים. במהלך השבת שחלפה, הודה וייל, עברו בראשו תמונות ואירועי השבוע וכהרגלו הוא בדק את תוצאות מעשיו ודבריו. "הרקע המהומתי סביב הבדיקה והצורך לתת תשובה מקצועית אמיתית תרמו לדחיפות בה ביצעתי את הבדיקה", כתב, "לצערי לא זכיתי לעיין בכל החומר שהצטבר במקרה זה, רפואי וחקירתי".

   

  "לא רומז שהאם מהווה סכנה" 

  וייל כתב עוד כי בדיעבד הוא מסתייג ממסקנתו שהאם המרעיבה איננה מסוכנת לילדיה - משום שלא היו בידיו הכלים המספיקים להגיע למסקנה זו. "אני רוצה להבהיר

  לכם שאינני רומז בזה שהאם מהווה סכנה כלשהי לילדיה", הבהיר וייל לרבנים, "מסקנתי היא שעל מנת להעריך את ההיבט הזה של המקרה צריך הרבה יותר חומר והרבה יותר זמן מאלו שהיו מצויים בידי בשבוע שעבר".

   

  "הגעתי למסקנה שאני רוצה להסתייג מהמשפט כי 'להערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה ללא כל סכנה'", כתב וייל לרבנים, כפי שנחשף היום ב-ynet, "ברצוני להדגיש כי לא ראיתי את עצמי כעד מומחה שמונה על-ידי בית המשפט, אלא כעונה לבקשתכם, אתם הרבנים, שאבדוק אותה".

   

  עו"ד יאיר נהוראי, שנשכר על-ידי וייל כדי לייצג אותו מול התקשורת, אמר היום ל-ynet כי "ד"ר וייל בשום אופן אינו רומז לכך שהאם מהווה סכנה כלשהי לילדיה. כך גם עולה מהבדיקות אותן ביצע עד כה. עם זאת, התברר לו כי ישנו חומר נוסף והוא סבור שעל מנת לתת תשובה מעמיקה יותר מן הראוי לעיין גם בחומר זה". לדבריו, "יש מקום לכבד את מקצועיותו של ד"ר וייל, אשר על אף היותו מודע לסערה הציבורית, בחר להיצמד ליושרו המקצועי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "צריך יותר חומר וזמן". האם החשודה
  צילום: AP
  הד"ר וייל. חזר בו מהאבחנה
  צילום: עטא עוויסאת
  זילברשלג. יבוא מומחה מחו"ל?
  צילום: רפי קוץ
  מומלצים