שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חלם במשרד התחבורה: אלפי מכוניות בלי טסט
  בעיות רישום ובירוקרטיה מיותרת במשרד התחבורה, איפשרו לאלפי כלי רכב של חברות ליסינג לנוע על כבישי ישראל ללא טסט. סמנכ"ל המשרד פנה למשטרה וביקש שלא לרשום להם דו"חות

  בעקבות טעות ובירוקרטיה מסורבלת: משרד התחבורה העניק לאלפי כלי רכב של חברות ליסינג, פטור מטסט (מבחן רישוי שנתי). בעקבות הטעות פנה למשטרה סמנכ"ל בכיר לתנועה במשרד התחבורה, עוזי יצחקי, וביקש להימנע מרישום דו"חות למכוניות אלה. מדובר במכוניות שעלו על הכביש לאחר ה-1 בינואר 2008, ואשר חייבות היו בפועל לעבור טסט במכון רישוי.

   

   

  יש להזכיר כי כלי רכב חדשים פטורים בדרך כלל מטסט שנתי בתום השנה הראשונה. בעל הרכב מקבל לביתו הודעה ממשרד הרישוי שעליו לשלם אגרת רישוי, אבל בנוסף מצויין על טופס רשיון הרכב, כי הוא פטור ממבחן רישוי. פטור זה אינו חל על רכבי השכרה, החייבים לעבור טסט עקב השימוש האינטנסיבי שנעשה בהם. בעבר, גם רכבי ליסינג נהנו מפטור זה, מכיוון שברשיון הרכב שלהם, במשבצת במיועדת לרישום "מקוריות הבעלות", לא נכתב שהם רכבי ליסינג.


  מבחן רישוי (צילום ארכיון: גלעד קוולרצ'יק)

   

  אלא שמאז ינואר 2008, שונה המצב. ברשיון הרכב של חברת ליסינג מצויין כי לא מדובר במכונית לשימוש פרטי. משמעות השינוי היא כי רכב כזה חייב לעבור גם הוא מבחן שנתי, בדיוק כמו רכב השכרה.

   

  במשרד התחבורה לא הצליחו להתמודד עם המורכבות הפקידותית של הרישום החדש. לטענתם, ביצוע התקנה המחייבת את רישום הליסינג ברשיון הרכב, נכנס לתוקפו בהדרגה, ומתברר שעבר זמן בין ביצוע הרישום בפועל, לבין עדכון קבצי המחשב במשרד התחבורה. כתוצאה מכך קיבלו כלי רכב רבים שנרכשו על-ידי חברות ליסינג פטור מביצוע הטסט, למרות שהגיע מועד הרישוי.

   

  במכתב ששלח יצחקי לניצב משנה מאיר אור, ראש מחלקת תנועה באגף התנועה של משטרת ישראל, הוא מבקש לתדרך את השוטרים כך שלא ירשמו דו"חות לכלי

  רכב כאלה. "אבקש להנחות את השוטרים, שאם בעל הרכב מציג רישיון שלא כתוב בו "החכר" וכתוב "פטור ממבחן שנתי", אז גם אם השוטר רואה במחשב שלו שהרכב הוא רכב החכר, הוא לא צריך לדרוש ממנו לבצע טסט נוסף, כי ההחכר נכנס באיחור ולא דורשים בדיעבד לבצע טסט", כותב יצחקי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חלם במשרד התחבורה: אלפי מכוניות בלי טסט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים