שתף קטע נבחר

החליפו את מסדרונות המחלקה בהרי הטירול

עשרות ילדים חולי סרטן הוטסו לאוסטריה על ידי עמותת "רחשי לב", ונהנו מביקור בפסגות מושלגות, מערות קרח ומלח, לונה פארק ופעיליות נוספות. "הם לא חסכו בכלום", מספר אחד הילדים, "רק רצו שנהנה ונאגור כוחות בדרך למלחמה על החיים"

עשרות ילדים חולי סרטן המריאו לשבוע של חוויות בלתי נשכחות על-ידי עמותת "רחשי לב". עשרות המתנדבים והמתנדבות של העמותה פעילים מידי יום משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות, במחלקות האונקולגיות בבתי החולים שיבא תל השומר ואיכילוב, כדי להקל על הילדים את ההתמודדות עם המחלה הקשה.

 

העמותה שהוקמה לפני כשני עשורים, עורכת מידי שנה לילדים החולים מחנות נופש מסיבות ואירועים מיוחדים, העמותה אף אחראית לרכישתו של אמבולנס יחודי לילדים חולי סרטן. בשלהי 2007 הקימה העמותה את "בית הילד"- מלון פאר במתחם הרפואי שיבא בסמוך למחלקת הילדים המיועד ללדים ומשפחות המתגוררים הרחק מבית החולים או נתונים במצבים קשים. ב"בית הילד" סוויטות מרווחות, חדר אוכל מפואר, חדרי מחשבים ולמידה ומשחקיה שנועדו לסייע למשפחות במאבקן במחלה.

 


"רק רצו שנהנה ונאגור כוחות בדרך למלחמה על החיים"   צילום: יואל סוויסה  

 

לבקשת ההורים והצוות הרפואי, הטיסה "רחשי לב" קבוצה המונה 50 איש עם צוות רפואי

וכל הציוד הרפואי הנדרש לאלפים האוסטרים. העמותה איפשרה לילדים שאינם יכולים לצאת בגפם לחו"ל לצאת יחד עם אחד ההורים, והקבוצה התארחה כיד המלך במלון אלפנהוף בעיירה זמרינג האוסטרית.

 

מידי יום יצאו הילדים לטיולים בפסגות מושלגות, למערות קרח ומלח, ללונה פארק, ואף נהנו ממשחקי שטח ופעיליות מאתגרות אחרות. הילדים נפגשו עם שחקני הפועל תל-אביב ששהו באוסטריה  באותה עת והעניקו להם שלל מתנות והפתעות.

 

"זה היה השבוע הכי היפה בחיים שלי", סיפר אחד מהילדים בחזרתו לארץ, "הם לא חסכו בכלום, רק רצו שנהנה ונאגור כוחות בדרך למלחמה על החיים". "החיוך והשמחה של הילדים בחזרתם למחלקה" מסכם מייסד ויו"ר העמותה - ראובן גשייד, "מספקים לנו את הכוח המניע להמשיך את המפעל החשוב הזה".

 

  • לפרטים, תרומות או התנדבות ב"רחשי לב" לחצו כאן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה היה השבוע היפה בחיים שלי
צילום: יואל סוויסה
ילדי 'רחשי לב' באוסטריה
צילום: יואל סוויסה
מבית החולים לאוויר הפתוח
צילום: יואל סוויסה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים