שתף קטע נבחר

נתניהו לנציגי הקהילה: אקדם דברים למענכם

בעקבות ביקורו של ראש הממשלה בבית אגודת ההומואים והלסביות בתל-אביב, נמסר מלשכתו כי הוא אמר: "אני רוצה להבטיח לכם שאנו פתוחים וקשובים ושאני אקדם יחד עם שרי הממשלה דברים חשובים אלו שאת חלקם למדתי היום"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הביע הבוקר (יום ה') זעזוע עמוק בעת ביקורו באגודת ההומואים והלסביות בתל-אביב, שם אירעה ההתקפה הרצחנית בשבת. מלשכתו נמסר בצהריים כי נתניהו אמר לנציגי הקהילה כי "כל רצח מזעזע, אבל כאן הפגיעה כפולה ומכופלת. הרעיון שמישהו נכנס למועדון נוער, ומתחיל לבצע רצח סדרתי, זה סממן של פיגוע טרור". הוא הבטיח לקדם דברים למען הקהילה.

 

"אני מודע לכך שיש צרכים מיוחדים לקהילה ההומו-לסבית", אמר נתניהו. "אני רוצה להבטיח לכם שאנו פתוחים וקשובים ושאני אקדם יחד עם שרי הממשלה דברים חשובים אלו שאת חלקם למדתי היום".

 

נתניהו החליט לבקר ב"בית יעקב פזי", שבו נרצחו במוצאי שבת האחרון ניר כץ וליז טרובישי ונפצעו צעירים ובני נוער רבים אחרים. הוא פגש שם פעילים מרכזיים מהקהילה ההומו-לסבית, את אחד הנערים שנפצעו מהירי ואת אמו.

בביקור השתתפו גם השר לבטחון-פנים, שר החינוך, ראש העיר תל-אביב, מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז תל-אביב.

 

לאחר ששמע סקירה מהמפכ"ל על האירוע הרצחני והאזין לדבריהם של המארחים, אמר ראש הממשלה: "הייתה כאן טרגדיה. אני רוצה לשלוח את תנחומיי להורים של ניר וליז, ולאחל החלמה מהירה לאור, שנמצא כאן איתנו, ולשאר הפצועים. צריך לדאוג להם ואנחנו נדאג להם".

 

"הגעתי לכאן מבטאת משהו ערכי", הוסיף ראש הממשלה. "אני מאמין שהתיוג והשלילה של בני אדם, זה דבר רע ופסול. כולנו בני אדם, כולנו נולדנו בצלם אלוהים, לכולנו זכויות יסוד, והזכות הראשונה שלנו היא לקבל יחס של כבוד מהזולת ולתת את אותו היחס. הגישה של שנאת חינם פסולה. כל מי שספג שנאת חינם, כבודד או כקבוצה, יודע עד כמה הדבר פסול ומכאיב. זה דבר שאנו צריכים לעקור אותו מן החברה שלנו במידת האפשר. אני חושב שהייתה התקדמות בחברה הישראלית לסובלנות, ואני מקווה ובטוח שביכולתנו להמשיך להניע זאת קדימה".

  

לגבי הרצח עצמו, ציין נתניהו כי שמע דיווחים מהשר לבטחון פנים וממפכ"ל המשטרה. "אני רוצה לחזק אותם בפעולה לתפיסת הרוצח ולהביאו למשפט. צריך לעשות זאת וחייבים לנסוך את הביטחון חזרה לתוך מערכות החיים שלנו. זו לא פגיעה רק בקהילה ההומו-לסבית, זו פגיעה בכל הנערים והנערות בישראל ובחברה בישראל". 

 

הורים לתלמידים הומוסקסואלים ולסביות מעמותת "תהל"ה" (תמיכה להורים של לסביות והומסקסואלים) יצאו בקריאה לשר החינוך, גדעון סער, להכניס תוכנית לימודים מחייבת ומקיפה לכלל בתי הספר בארץ, שתחנך ותקדם להכרות של ילדים עם קהילת ההומואים, הלסביות, הבי והטראנסקסואלים, כבסיס ללימוד על סובלנות, פתיחות והכרת השונה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחיצות ידיים ותמיכה. נתניהו באגודה
צילום: משה מילנר, לע"מ
ראש הממשלה ושר החינוך
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים