שתף קטע נבחר

מפלגה בגרמניה: נקים מחדש את חומת ברלין

הפוליטיקה הגרמנית אינה רגילה להומור, אך מפלגה חדשה שהקים המגזין הסאטירי "טיטניק", מנסה להכניס קצת צחוק אל הממסד הקודר והרציני. המפלגה כונתה בשם המקורי "המפלגה" (Die Partei) ושאיפתה העיקרית, אם תיבחר: לבנות מחדש את חומת ברלין.

 

המפלגה בעלת 80 סניפים, 8,000 חברים רשומים ומנהיג - עורך טיטניק, מרטין זונבורן. אפילו יש לה מועמדת לתפקיד הקנצלר, סמירה אל-קואסיל, שאומרת שמטרתה העיקרית היא לגרום לגרמנים להרגיש יפים יותר, ולעודדם להשקיע יותר בעצמם וכך לתרום לכלכלה. כדי לממש את המטרה, היא מבטיחה שאם תיבחר, מיטות שיזוף יהיו בחינם לכל ויבוטל המס על נעלי עקב.

 

"המפלגה שלנו מאמינה שיש לבטל את החלוקה לאזורים

שונים במזרח ולהקים אזור אחד שיכונה אסט-לנד", הסביר זונבורן, שנכון לאתמול (יום א'), טרם השיג אישור מצד הרשויות להתמודד בבחירות הכלליות שייערכו ב-27 בספטמבר. "האזור ייהנה ממיסים נמוכים יותר ותמריצי השקעות, ולשם כך יש להפרידו משאר גרמניה. לכן יש להקים את החומה".

 

זה אולי לא נראה כמצע מוצלח במיוחד בשנה שבה נערכת ברלין לחגיגות יום השנה ה-20 לנפילת החומה. עם זאת, לפי סקר שערך לאחרונה מכון "פורסה" במדינה, כ-20 אחוזים מהגרמנים אוהדים את הרעיון ומתגעגעים לעידן ההפרדה. פעילי "המפלגה" כבר הקימו מחדש חלק קטן וסימבולי של החומה, אך בלי שדות המוקשים, כלבי התקיפה והשומרים עם היד הקלה על ההדק שנהגו לפקח על הגבול ההיסטורי.

 

(טיימס הלונדוני)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרויקט כתוב על החומה, בברלין
צילום: רויטרס
יבוטל המס על נעלי עקב
צילום: index open
מומלצים