שתף קטע נבחר

ברק שוקל לתבוע דיבה את הכתב השבדי

בעקבות המאמר המאשים את צה"ל בהריגת פלסטינים לצורך סחר באיבריהם, הורה שר הביטחון, אהוד ברק, ליועץ המשפטי של מערכת הביטחון לשקול תביעת דיבה. הוא פנה לשר החוץ השבדי: "התנערו מהפרסום השקרי והשערורייתי"

שר הביטחון, אהוד ברק, הורה היום (ה') ליועץ המשפטי של מערכת הביטחון לבדוק אפשרות לתביעת דיבה נגד כותב המאמר בעיתון השבדי "אפטונבלדט", שהאשים את צה"ל בהריגת פלסטינים לצורך סחר באיברים.

 

ברק העביר מסר לשר החוץ השבדי, ובו כתב שהוא מצפה שממשלת שבדיה תתנער מ"הפרסום השקרי והשערורייתי המאשים את חיילי צה"ל בנטילת איברים מפלסטינים".

 

הוא הדגיש כי טענות העיתון "אינן בגדר ביקורת לגיטימית, אלא עלילת שווא מתועבת, שאין לה מקום, גם לא בסביבה דמוקרטית של חופש ביטוי וחופש דעה". ברק ציין כי הוא "רואה בצה"ל את הצבא המוסרי ביותר, ולא מוכן לקבל עלילות המכפישות את שמו, ואת חייליו, לשווא".

 

מוקדם יותר הודיעה ממשלת שבדיה כי השגרירה בישראל, אליזבת בורסיאין בוניאר, שביקרה בחריפות את המאמר פעלה על דעת עצמה ולא דיברה בשם המדינה הסקנדינבית. "השגרירות בתל אביב הגיבה בהתאם לדעת הקהל בישראל", אמרה הבוקר דוברת מטעם משרד החוץ בשטוקהולם, קרין נילונד. דובר נוסף מטעם הממשל השבדי, אנדראס יורליס, אמר כי "משרד החוץ לא היה נוהג באותו האופן" כמו השגרירה.

 

עורך העיתון השבדי, יאן הלין, אמר בתגובה לדברי השגרירה כי "מאוד לא נעים ועצוב לראות מכונת תעמולה כה חזקה המשתמשת בדימויים אנטישמיים בני מאות שנים בניסיון להוריד את הנושא מסדר היום". הוא אף טען כי בוניאר פגעה באופן בוטה בחופש הביטוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון, אהוד ברק
צילום: דודי ועקנין
גינתה את הדיווח. שגרירת שבדיה
מומלצים