שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשד: עשרות חיילים נדבקו בשפעת החזירים
  חניכים בקורס בצריפין החלו להתלונן על תסמיני שפעת. במהלך הקורס ביקרו בבסיס השלישות ברמת גן, שם הדביקו חיילים נוספים. לדברי אחד החיילים בצריפין, המפקדים ביקשו להשתיק את הפרשה. צה"ל: אנו עוסקים בפעולות למניעת התחלואה

  עשרות מקרי הדבקה בשפעת החזירים בצה"ל: ל-ynet נודע היום (ג') כי חייל חניך בקורס בצריפין היה הראשון בשרשרת הדבקות של כ-50 חיילים מבסיסי צריפין והשלישות ברמת גן. החיילים התלוננו על תסמיני שפעת ושוחררו לביתם. מאז נשלחים מידי יום חיילים לביתם בחשד להמשך ההדבקה.

   

  הפרשה החלה ביום שבת האחרון. אחד החיילים מקורס קצינים בבסיס בה"ד 7 של חיל התקשוב החל להתלונן על תסמיני שפעת. משש שנדבק בנגיף שפעת החזירים, נשלח החייל לחדר המיון ומשם שוחרר לחופשת מחלה (גימלים) בביתו. לדברי החייל, נמצא כי אכן נדבק בשפעת החזירים.

   

  התלוננו, והמשיכו להדביק

  בתוך שעות ספורות החלו יותר ויותר חיילים לסבול מתסמיני שפעת. למחרת

  נשלחו החיילים לתרגולים בבסיס השלישות ברמת-גן, כשהם ממשיכים להתלונן על חום, כאב גרון ושיעול. כ-20 חיילים נבדקו על ידי רופא היחידה ושוחררו לביתם.

   

  אלא שבכך לא תמה ההדבקה: בתוך שעות ספורות החלו חיילים נוספים מבסיס השלישות להתלונן על תסמינים דומים. כ-30 חיילים שוחררו אף הם לביתם. ביומיים האחרונים המשיכה שרשרת ההידבקות כשעוד חיילים פונים לרופא בתלונות דומות. על פי ההנחיות שהעביר חיל הרפואה, שוחררו כל החיילים שהתלוננו על תסמיני שפעת. על פי ההערכות, עד כה שוחררו מעל 50 חיילים לביתם.

   

  לדברי אחד החיילים בבסיס בצריפין, המפקדים ביקשו מהחיילים להשתיק את דבר ההדבקה. עוד נטען כי נמסר לחיילים כי אין המדובר בשפעת החזירים. לפי דיווחי החיילים, בשיחת טלפון שקיימו כמה חיילים עם החולה הראשון שנדבק, החולה סיפר להם כי אושר לו שהמדובר בהדבקה בנגיף שפעת החזירים. עוד טוענים החיילים כי לא הועברו להם כל הנחיות להתגוננות בפני ההדבקה.

   

  דובר צה"ל מסר הערב ל-ynet בתגובה: "ידוע על חשד להדבקה במחלה בקרב מספר מצומצם של חיילים. חיל הרפואה מבצע בדיקה מקיפה בנושא. גורמי היחידה הונחו לנקיטת פעולות למניעת התחלואה".

   

  עד כה אובחנו בישראל 2,331 חולים בשפעת H1N1, מתוכם 34 מאושפזים בטיפול נמרץ. מבין החולים נפטרו 10 ישראלים מהשפעת. ארגון הבריאות העולמי מדווח כי עד כה נדבקו במחלה כמיליון ו-900 אלף איש ברחבי העולם, מתוכם גבתה המחלה 1,800 קורבנות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נדבקו, והעבירו הלאה. תרגיל מד"א לשפעת החזירים
  צילום: רועי גזית
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים