שתף קטע נבחר

בגלל המיגון והשפעת: איומים לשביתה באשקלון

ועד ההורים הציב אולטימטום לראש העיר והזהיר כי ישבית את הלימודים אם לא ישיב עד ליום א' לטענות שהועלו בנושא המיגון, ההיערכות לשפעת החזירים והצפיפות באחד מבתי הספר

האם ילדי אשקלון יפתחו את שנת הלימודים כמו כולם בשבוע הבא? ועד ההורים בעיר הזהיר היום (ה') כי ישבית את מערכת החינוך אם עד יום ראשון ראש העיר בני וקנין לא ישיב לשלוש טענות שהעלו בפניו.

 

ראשי ועד ההורים, ינון ג'יבלי וסופי פנחס, אמרו בישיבה כי במהלך השנה האחרונה הובטח לעיריית אשקלון כי מוסדות החינוך ימוגנו. פיקוד העורף קבע כי 22 גנים ועשרה בתי ספר חייבים להתמגן

באופן מיידי - אך עד כה הדבר לא נעשה. עם זאת, בחודשים האחרונים הוצבו מספר מיגוניות בכמה גנים ובשני בתי ספר.

 

"ראש העיר אשקלון, בני וקנין, פנה למשרד הביטחון ותבע לקיים את ההבטחה השלטונית אלא שנאמר לו שאין תקציב לכך", סיפר ג'יבלי בישיבה, "וקנין הבטיח כי עיריית אשקלון תגיש עתירה לבג"ץ בנושא. אנו רוצים לקבל עד יום ראשון לוח זמנים לעתירה לבג"ץ ולפעילות העירייה".

 

נקודה נוספת שהועלתה במהלך הישיבה היא ההיערכות לשפעת החזירים במוסדות החינוך.

לדברי חברי הוועד, חוזר מנכ"ל קובע כללים ברורים להכנה של מוסדות חינוך בנושא זה, אלא שג'יבלי טוען כי בסיור שערכו חברי הוועד בכמה מוסדות, "לא ראינו כלל היערכות בנושא זה".

 

הנושא השלישי שהועלה הוא בית הספר אור מנחם של רשת חב"ד בעיר, בו נמצאים מבנים שחלקם לא תקניים, בצפיפות רבה. ליד בית הספר נמצא בניין המכללה הישן, בו לומדים ילדי מפוני כפר דרום. לטענת רשת חב"ד, למרות שמדובר בכ-50 תלמידים בלבד שנמצאים בשטח עצום, אנשי כפר דרום מסרבים לאפשר לתלמידיהם ללמוד במקום.

 

בחב"ד כבר החליטו שבית הספר יושבת בתחילת שנת הלימודים אם לא יימצא פיתרון לבעיה וכעת גם ועד ההורים העירוני הצטרף למחאתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר בני וקנין
פגיעת רקטה בבית ספר בעיר . עדיין אין מיגון
צילום: אמיר כהן
מומלצים