שתף קטע נבחר

ההסעות הופסקו, הורים השביתו בית-ספר בקריות

ההורים בבית הספר הדתי "גיבורי עציון", שהתלמידים בו גרים רחוק, משביתים את הלימודים כבר ארבעה ימים בשל ביטול ההסעות. העירייה: "יש מגעים מול משרד החינוך, ללא הצלחה"

החופש נמשך: תלמידי בית הספר היסודי "גיבורי עציון" בקריית אתא עדיין לא פתחו את שנת הלימודים, למרות שכל תלמידי ישראל כבר שבו לכיתות - זאת, על רקע ההחלטה להפסיק לממן את הסעות התלמידים לבית הספר. הורי התלמידים מחו על רוע הגזירה, והחליטו להשבית את הלימודים.

 

בבית הספר היסודי הדתי לומדים כ-250 תלמידים. מדובר באחד משני בתי הספר הדתיים היחידים בקריה, והוא מוגדר כמוסד על-אזורי משום שמגיעים אליו תלמידים בכל רחבי הקריות - חלקם

מתגוררים במרחק רב מבית הספר. לטענת ההורים, בשנים האחרונות מממנת הרשות המקומית במשותף עם משרד החינוך את הסעות הילדים לבית הספר, אולם השנה החליטו כי הסידור לא ימשיך להתקיים, ועל הילדים להגיע למקום באופן עצמאי.

 

"יש לי שני ילדים בכיתה ב' ובכיתה ד', ולאורך כל השנים היו הסעות מהמקומות המרוחקים ביישוב. זו הייתה אחת הדרכים של בית הספר לגייס תלמידים", סיפר בוריס קנטרזי, אב לשני תלמידים בבית הספר, שקיבל את הבשורה על ביטול ההסעות חמישה ימים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים. "כאשר פנו אליי שארשום את ילדיי לבית הספר הזה היה ברור שתהיה הסעה", הוסיף.

 

ההורים הזועמים החליטו שלא לשבת בחיבוק ידיים לאור ההחלטה, והשבית את הלימודים עד לביטול הגזירה. הבוקר אף ניסו לחסום כבישים בקריית אתא כדי לעורר את דעת הקהל למצוקתם, אולם לדבריהם הרשות המקומית התעלמה עד כה מטענותיהם ולא ניסתה לגבש פתרון לבעיית ההסעה.  

 

מעיריית קריית אתא נמסר כי הסיבה להפסקת המימון היא החלטה של משרד החינוך שלא להמשיך ולממן את ההסעות לבתי הספר העל-אזוריים: "אנחנו נותנים את חלקנו, כמחצית מהסכום הנדרש. אנחנו נמצאים במגעים מול משרד החינוך כדי שיחזיר את המימון ופועלים באמצעות ח"כים שמסייעים לנו אך עד כה ללא הצלחה", נמסר.

 

עם זאת, העירייה דחתה את הטענות על אדישותה למצוקת ההורים: "אנחנו אמנם מתנגדים להשבתה אך מבינים את מצוקת התלמידים והוריהם ופועלים לסייע להחזרת ההסעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד לא שבו לכיתה (אילוסטרציה)
צילום: ablestock
מומלצים