שתף קטע נבחר

בצפון: לקויי למידה הועברו לבי"ס מרוחק - ושבתו

כמה ימים לפני פתיחת הלימודים קיבלו שמונה תלמידים הסובלים מלקויות למידה הודעה כי הכיתה המיוחדת בה למדו עד כה נסגרה. הם הועברו לבית ספר מרוחק בטבריה, ובמחאה החליטו הוריהם על השבתת הלימודים: "יש למצוא פתרון הולם"

נשארו בבית: שמונה תלמידים בני 13 ו-14 מצפון הארץ, הסובלים מלקויות שונות, לא החלו אתמול (יום ג') את שנת הלימודים החדשה יחד עם כל תלמידי ישראל. הסיבה: במשרד החינוך לא נמצאו תקנים להמשך הפעלת הכיתה המיוחדת בה הם לומדים, והם שובצו ללימודים בבית ספר מרוחק בטבריה. ההורים זועמים: "לא ניתן שיפגעו כך בילדים".

 

עד כה למדו הילדים בעלי הצרכים המיוחדים בכיתה מיוחדת בבית הספר במצפה הושעיה שבגליל. את ההודעה על ההחלטה שלא לפתוח את הלימודים כסדרם קיבלו ההורים כמה ימים בלבד לפני פתיחת השנה החדשה ממנהל בית הספר.

 

"בלי כל התרעה מוקדמת, בלי להכין את הילד אמרו לי שאין פיתרון מלבד בית ספר רחוק יותר", סיפר ל-ynet הורה לילד שלמד בכיתה המיוחדת. "אני מקווה שהגורמים הבכירים במשרד החינוך יתערבו מיד, יתנו מענה הולם לנושא. לא ניתן שיפגעו ככה בילדים שלנו", הוסיף. 

  

הורים אחרים קבלו על השיבוץ החדש של ילדיהם, במוסד חינוכי הנמצא במרחק ניכר מבית הספר הקודם ומבתי הילדים. "לא מדובר בילדים רגילים. גם ככה הנסיעה מהבית לבית הספר מן היישובים בגליל המערבי בו הם מתגוררים נמשכו דקות ארוכות והאלטרנטיבות היחידות נמצאות מרחק רב עוד יותר", סיפרו.

 

הסעות תלמידי החינוך המיוחד לבתי הספר נמצאות באחריות הרשויות המקומיות,

ומשרד החינוך הוא האמון על מציאת כיתות לימוד מתאימות לילדים - במרחק הקרוב ביותר לבתיהם.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לטענות ההורים כי "בהיעדר תקן מתאים נסגרה כיתת הלימוד המדוברת, והתלמידים שובצו במסגרת המתאימה להם בבית ספר בטבריה". עם זאת, חלק מההורים כבר הודיעו כי לא יקבלו בשלווה את ההחלטה, וטרם החליטו האם לשלוח את הילדים ללימודים בבית הספר החדש או להמשיך במאבקם למציאת פתרון קרוב יותר. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
לא חזרו לכיתה
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים