שתף קטע נבחר

תלמידי הישיבה גנזו תמונות ההתרסקות

בזמן הפסקת הצהריים שמעו תלמידי ישיבת מעלה חבר פיצוץ עז. הם רצו אל מחוץ לפנימיה ותיעדו את השניות שאחרי האסון - מפטריית העשן ועד הגעת הכוחות. כשהתברר שאסף נפל הם החליטו, בעצת הרב, לגנוז את התמונות הבלעדיות, אף שהוצעו להם תמורתם סכומי כסף נאים, וזכו לשבחים מהרבצ"ר רונצקי

מי לא היה רוצה להחזיק בתמונות ראשוניות ובלעדיות מהתרסקות מטוס האף-16 אתמול בדרום הר חברון? מסתבר שיש כמה שלא: תלמידים מישיבת מעלה חבר הצליחו להנציח את השניות שאחרי התאונה הטראגית בה מצא סגן אסף רמון את מותו. כשכלי התקשורת הציעו אלפי שקלים תמורת התמונות, התייעצו התלמידים עם ראש הישיבה והחליטו לגנוז אותן, כדי שלא לפגוע בכבוד המת.

 

ביישוב מעלה חבר פועלת ישיבה קטנה (מוסד תורני המקביל לתיכון) דתית-לאומית, והיא נמצאת במרחק של כ-1,200 מטר ממקום ההתרסקות. אתמול, בשעת הפסקת הצהריים, שהו התלמידים בפנימיה ולפתע שמעו פיצוץ עז. הם רצו החוצה, וכשראו את פטריית העשן צילמו אותה ולאחר מכן את הגעת כוחות הביטחון ואת המשך הטיפול באירוע.

 

זמן קצר לאחר מכן, עם זרימת העיתונאים לאזור, נודע כי בידי התלמידים תמונות ראשוניות בעלות ערך, ובמערכות העיתונים וערוצי הטלויזיה הציעו סכומי כסף גבוהים בתמורה לפרסומן. כאשר פרטי האירוע התבררו והתלמידים הבינו כי נהרג בו טייס חיל האוויר, כינס אותם ראש הישיבה, הרב עמיחי חזן, והסביר כי מדובר במוות של אדם ולפיכך יש להיזהר שלא לפעול בצורה שאינה מוסרית.

 

הבחורים נהגו בעצת רבם, ובמקום למכור את התמונות ולפרסמן בתקשורת בחרו להקדיש את לימוד התורה אמש לזכרו של אסף רמון. אחד הצלמים, נהוראי חדד, הסביר את ההחלטה: "אני לא מוכן להרוויח מסיטואציה כל כך דרמטית. מדובר בחיי אדם, בחייל שנהרג ואני לא מעוניין לעשות כסף על חשבון אירוע זה".

 

הבוקר הגיעו למקום נציגי מערכת הביטחון החוקרים את התאונה על מנת לגבות עדויות מהתלמידים, והופתעו לקבל מהם גם את התמונות. הרב הצבאי הראשי, תא"ל אביחי רונצקי, שמסר שיעור תורני בישיבה, שמע גם הוא על ההחלטה לגנוז את התמונות, ושיבח את התלמידים על שנהגו בדרך זו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף רמון
צילום רפרודוקציה: יריב כץ
אזור הנפילה בדרום הר חברון
צילום: רחמים מימון
מומלצים