שתף קטע נבחר

צילום: חיים הורנשטיין ו -AP

מפקד חיל האוויר: גאה בחברים של אסף

אחרי שליווה את אסף רמון בדרכו האחרונה, אלוף עידו נחושתן הביע את גאוותו בטייסים הצעירים ואמר: "כולנו משפחה אחת ומחבקים אל לבנו את רונה, טל, יפתח ונועה"

הצדעה אחרונה לאב והבן שנסקו - ונפלו. מיד לאחר שליווה את אסף רמון בדרכו האחרונה, בתום יממה של אבל כבד - אישי, צבאי ולאומי - מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, מצא קרן אור של ניחומים. הוא מצא אותה בחבריו של אסף - "אנשי מלח הארץ הזאת, ארץ ישראל היפה".

 

 

"ליווינו עכשיו את סרן אסף רמון למנוחת עולמים, במקום הזה הוא נטמן לצד אביו",

אמר הערב (יום ב') אלוף נחושתן לכתבים מחוץ לבית העלמין בנהלל. "זה יום עצוב לכל עם ישראל, יום עצוב לחיל האוויר. כולנו משפחה אחת ומחבקים אל לבנו את רונה, טל, יפתח ונועה, ומאמצים אותם אל לבנו".

 

נחושתן אמר שהיה מקווה לחשוף את הטייסים הצעירים. "אם יכולתי להביא אליכם את הנוער הצעיר, אותם החברים שנשאו את ארונו של אסף ז"ל, להראות לכם את פניהם, להכיר את אנשי מלח הארץ הזאת, ארץ ישראל היפה. אנשים שמתוך שליחות אמיתית וערכים עמוקים וכישרון רב, ממש כמו אסף, עושים בהצטיינות רבה כל יום, כל שעה להגנת המדינה. אני חש בהם גאווה עמוקה", אמר מפקד חיל-האוויר.

 

מוקדם יותר הובא אסף למנוחת עולמים, ונטמן ליד קברו של אביו, אלוף-משנה אילן רמון. אחיו של אסף, טל ויפתח, אמרו קדיש מול ארונו. טל גם נפרד ממנו מעל הקבר.

כן נשאו דברים חברתו עדי, חבריו שרון ורון ומפקד הטייסת של אסף. אחרונה לדבר הייתה האם והאלמנה, רונה. נשיא המדינה, שמעון פרס, ספד לאסף בנאום נרגש, בשם "אומה שלמה המומה ומוכת יגון, מדינה שלמה שותקת ודומעת".

 

לפני הלוויה אמר תת-אלוף עדן אטיאס, מפקד בסיס חיל-האוויר בנבטים, ממנו יצא אסף לטיסת האימון ממנה לא שב, ש"החברים של אסף יחזרו לטוס מחר". לדבריו, הכשרת הטייסים שזה עתה סיימו קורס טיס, תימשך כרגיל: "לוקחים את הצעירים חזרה לשמיים, להחזיר את המכונה הזו לעבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארונו של אסף רמון מלווה על-ידי חבריו
צילום: חגי אהרון
"מחבקים את רונה והמשפחה". תמונה מסיום קורס הטיס של אסף
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים