שתף קטע נבחר

צילום: חיים הורנשטיין ו -AP

מחלקת המדינה: אבלים עם ישראל על מות רמון

דובר מחלקת המדינה בארה"ב פרסם הודעת אבל מיוחדת, במקביל להבאתו למנוחות של אסף רמון: "למשפחת רמון יהיה תמיד קשר מיוחד עם ארה"ב, בגלל מה שעברנו יחד בטרגדיה של המעבורת קולומביה"

"אנחנו מעבירים את אהדתנו העמוקה לרונה רמון, למשפחת רמון ולאזרחי ישראל, על אובדן אסף". כך הודיע אחרי הצהריים (יום ב') דובר מחלקת המדינה האמריקנית בהודעה מיוחדת שפרסם, בעת שבבית העלמין של נהלל הובא למנוחות סרן אסף רמון, שנהרג בהתרסקות מטוס הקרב אתמול.

 

 

"למשפחת רמון יהיה תמיד קשר מיוחד עם ארה"ב, בגלל מה שעברנו יחד במהלך הטרגדיה של המעבורת קולומביה", נאמר בהודעה. אביו של אסף, אל"מ אילן רמון, נספה בהתרסקות מעבורת החלל של נאס"א בפברואר 2003, במשימה מספר STS-107.

 

מחלקת המדינה האמריקנית הוסיפה כי "שעה שאזרחי ישראל אבלים על האבידה האיומה, אנחנו בארה"ב אבלים יחד אתם ומקווים שהזיכרון של השירות המסור והראוי להערצה של אסף לארצו - ישכך את הצער".

 

בצעד יוצא דופן הגיע להלווית הטייס שנערכה בנהלל השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, העורך סבב פגישות באזור. פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו נדחתה בשל השתתפות השניים בלוויה.

 

ראש משרד האסטרונאוטים בסוכנות החלל האמריקנית נאס"א, סטיב לינדזי, פרסם הודעה שבה הוא מביע את תנחומי הסוכנות: "תנחומינו העמוקים למשפחת רמון. רבים מאיתנו הכירו היטב את אסף. הוא היה איש צעיר נפלא ובוגר, למרות גילו הצעיר. הוא הפך להיות המשענת המשפחתית לאחר אסון התרסקות קולומביה", נכתב בהודעה.

 

לינדזי כתב כי "אסף רצה להיכנס לנעלי אביו, ושירת את מדינתו בלי טובת הנאה אישית.

היתה לנו זכות גדולה להכיר אותו והוא יחסר לנו מאוד. לעולם נחשיב את אילן, רונה, אסף, טל, יפתח ונועה כחלק ממשפחת האסטרונאוטים של נאס"א".

 

בנוסף, ארה"ב שיגרה לארץ לתמוך במשפחה האבלה גם נציג מטעם נאס"א, האסטרונאוט גארט רייסמן, שקשר קשרי ידידות עם משפחת רמון בעת שליחותה ביוסטון. מאז התרסקות מעבורת החלל קולומביה, שבה נהרג אבי המשפחה, שמר רייסמן על קשר מיוחד עם רונה וילדיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קברו של רמון. הבן לצד האב
צילום: חגי אהרון
התרסקות ה"קולומביה". טרגדיה משותפת
צילום: AP
מומלצים