שתף קטע נבחר

השר נאמן: מזוז קורס, עובד עד 3 לפנות בוקר

שר המשפטים הציע נימוק נוסף לפיצול סמכויות היועץ המשפטי לממשלה: "מזוז אמר לי שהוא לא יכול להמשיך, מנסה להתגבר על הבעיות ולא מצליח"

טובע בים התביעות: שר המשפטים, יעקב נאמן, שיגר הערב (יום ג') עוד חץ למטרה אותה סימן לאחרונה - פיצול סמכויות היועץ המשפטי לממשלה. לדבריו, הראייה לצורך בכך היא העומס "הבלתי נסבל" תחתיו פועל היועץ הנוכחי, מני מזוז, שסירב להצעתו להמשיך בתפקיד.

 

"כיום הנטל המוטל עליו - מאות חוקים בפיקוח היועצים המשפטיים של משרדי הממשלה והפרקליטות, בנוסף להגשת כתבי אישום - זהו נטל שאף אדם לא יכול לעמוד בו", אמר נאמן בנאום בפני חברי ועד מחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין.

"כשפניתי ליועץ הנוכחי והצעתי לו להמשיך, הוא השיב לי כי אינו מסוגל. הוא עובד עד 2-3 לפנות בוקר, ומנסה להתגבר על הבעיות - ולא מצליח".

 

נאמן חזר והדגיש כי טרם החליט סופית בדבר פיצול הסמכויות, לתובע כללי וליועץ משפטי. "יש כוונה שלא להוריד בדרגתו או מעמדו של היועץ המשפטי, ולתת לו מעמד נכבד יותר", אמר השר, שהוסיף כי דיבר עם שופטים בדימוס שטוענים שיש בעיה בריכוז הסמכויות, והביע תקווה "להגיע להבנה הדדית בנושא".

 

לדבריו, בגלל העומס "רבים מהיועצים המשפטיים במשרדי הממשלה חיים בתקופה אחרת, כי אין להם מנהיג. זה למעשה משרד עורכי הדין הכי גדול בארץ,

 וצריך שמישהו ייקח את הדברים ביד. מאז ועדת שמגר (שהחליטה לשמור על סמכויות היועץ המורחבות - ד.א) לפני 11 שנה השתנו הדברים, וזה מחייב חשיבה חדשה".

 

יצוין כי שופטים רבים בדימוס וכן מזוז עצמו ופרקליט המדינה משה לדור, מתנגדים לכוונה לפיצול הסמכויות. "אין בעיניי שום ספק שהתוצאה המיידית של פיצול היא פוליטיזציה של היועץ המשפטי לממשלה, וכי אם יש איזשהו סכר שמנע את התופעה הזו, הוא העובדה שהיועץ הוא גם ראש התביעה", אמר מזוז לפני כמה שבועות.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. אף אדם לא יכול לעמוד בזה
צילום: דודי ועקנין
מזוז. מתי הוא ישן?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים