שתף קטע נבחר

נתניהו לנועם שליט: "קיבענו את העובדה שהוא חי"

דקות ספורות לאחר שצפה בסרטון וראה את בנו לראשונה מאז נחטף, התקשר אליו ראש הממשלה, שנרגש בעצמו מהמאורע. נתניהו הזכיר את שלמד בעבר בסדנת שבי: "קודם כל שולחים אות חיים הביתה. עכשיו ברור לכל העולם שהוא חי ובריא". אבל הדרך אל החופש עדיין "ארוכה מאוד ורוויית קשיים"

כמו כל אזרחי המדינה, צפה היום ראש הממשלה בסרטון המצמרר ובו אות חיים ראשון מגלעד שליט בשבי. בשיחת טלפון, שקיים אחר הצהריים (יום ו') עם נועם שליט, סיכם את חשיבות הקלטת: "הצלחנו לקבע את העובדה שגלעד חי".

 

במהלך הצפייה בקלטת, בנימין נתניהו היה נרגש. ישבו איתו בחדר אנשי ה"כוורת" הצמודה והשליח המיוחד למשא-ומתן, חגי הדס. הוא צפה בקלטת מספר פעמים, ואז הדס נתן לו חומרי ניתוח מקצועיים של אנשיו, באשר לפרטים העולים מהדי-וי-די שקיבל.

 

נתניהו חזר ואמר לאנשים הסובבים אותו, כי עתה התקבע בדעת הקהל בעולם שגלעד שליט חי, בריא ושלם: "קיבענו את מצבו ואת האחריות של החמאס לשלומו".

 

לאחר שווידא שבני המשפחה ראו את הקלטת, קישרו אותו אנשיו אל נועם שליט, ובמהלך השיחה הזכיר לו ראש הממשלה את פגישתם מלפני כשנתיים, כשעוד היה יו"ר האופוזיציה. נתניהו הזכיר לשליט שהוא סיפר לו על סדרת שבי שעבר בצבא, ובה למד את הצעד הראשון שחשוב לעשותו במקרה כזה - לשלוח אות חיים הביתה.

 

"הנה, אני לא רק אמרתי לך את זה אלא גם עשיתי את זה כראש ממשלה. עכשיו ברור לכל העולם שגלעד שליט חי ובריא", אמר נתניהו לאב. הוא הוסיף כי הדרך לשחרור גלעד עדיין ארוכה מאוד ורוויית קשיים. את המגעים, אמר, יש להותיר בפרופיל נמוך ולהמשיך בפעולה נחרצת, עד להגעה להשלמת העסקה באמצעות המתווכים הגרמנים והמצרים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט ונתניהו
צילום: חגי אהרון
מומלצים