שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

גלעד שליט בקלטת: חש בטוב. מתגעגע. להתראות

"שלום, אני גלעד בן נועם ואביבה שליט, אח של הדס ויואל", נראה החייל החטוף אומר בסרטון מצמרר שבו צפתה מדינה שלמה. בסרטון שהועבר הבוקר לישראל, ואורכו כשתי דקות וחצי, מחזיק שליט עיתון מה-14 בספטמבר. הוא מזכיר לאביו ואחיו ביקור שערכו בבסיסו, ומוסיף: "אני מקווה שהממשלה לא תבזבז את ההזדמנות להגיע לעסקה". בסוף הוא קם על רגליו וצועד

 

גלעד שליט, אחרי 1,195 ימים בשבי: במשך יותר משלוש שנים, מדינה שלמה שאלה בדאגה מה עלה בגורלו של החייל החטוף. בסרטון הווידאו שפורסם אחר-הצהריים (יום ו') נראה גלעד שליט, כפי שצולם על-ידי שוביו, ונראה בריא ושלם. "שלום, אני גלעד בן נועם ואביבה שליט, אח של הדס ויואל", אמר שליט למצלמה. "תעודת הזהות שלי היא 397029".

 

בסרטון, שאורכו כשתי דקות וחצי, מופיע גלעד שליט, לבוש מדים, כשפניו אל המצלמה, והוא נראה צלול בדעתו, ואף מחייך מדי פעם במבוכה. שליט, מגולח ומסופר, מפנה למצלמה עותק של העיתון "פלסטין" מה-14 בספטמבר - הוכחה לכך שהסרטון צולם באחרונה. לאחר שהוא מסיים לקרוא מהכתוב, הוא נראה קם מכסאו, מתהלך בחדר וניגש אל המצלמה.

 

עסקת הקלטת - כל העדכונים האחרונים:

 

גלעד נראה בין היתר פונה למצלמה, ואומר: "אני מקווה ומחכה ליום שבו אשתחרר (...). אני מקווה שהממשלה הנוכחית בראשות בנימין נתניהו לא תבזבז כעת את ההזדמנות להגיע לסיכום העסקה, וכתוצאה מכך אוכל להגשים את חלומי ולהשתחרר".

 

כך אומר גלעד בסרטון:

"שלום, אני גלעד בן נועם ואביבה שליט, אח של הדס ויואל שגר במצפה הילה. תעודת הזהות שלי היא 397029.

היום יום שני, ה-14 בספטמבר 2009.

 

"כפי שאתם רואים אני מחזיק בידי את העיתון פלסטין של היום 14.9.2009 היוצא בעזה. אני קורא בעיתון במטרה למצוא מידע לגבי, ומקווה למצוא מידע כלשהו שיבשר לי על שחרורי ועל חזרתי הביתה בקרוב. אני מקווה ומחכה כבר תקופה ארוכה ליום שבו אשתחרר. אני מקווה שהממשלה הנוכחית בראשות בנימין נתניהו לא תבזבז כעת את ההזדמנות להגיע לסיכום העסקה, וכתוצאה מכך אני אוכל להגשים סוף סוף את חלומי ולהשתחרר.

 

"אני רוצה למסור ד"ש למשפחתי ולומר להם שאני אוהב אותם ומתגעגע אליהם מאוד ומייחל ליום שאראה אותם שוב. אבא, יואל והדס, האם אתם זוכרים את היום שבו הגעתם לבסיס שלי ברמת הגולן? בתאריך 31 בדצמבר 2005, שאם אני לא טועה נקרא רוויה ב'. עשינו סיור מסביב לבסיס וצילמתם אותי על טנק המרכבה ועל אחד הטנקים הישנים בכניסה לבסיס. אחר כך נסענו למסעדה באחד הכפרים הדרוזים ובדרך הצטלמנו בצדי הכביש על רקע החרמון המושלג".

 

"אני רוצה לומר לכם שאני מרגיש טוב מבחינה בריאותית, והמוג'הדין מגדודי עז א-דין אל-קסאם מתייחסים אלי מצוין. תודה רבה ולהתראות".

 

פרסום הסרטון על-ידי משרד ראש הממשלה התאפשר הודות להסכמתם של בני משפחת שליט, שצפו בקלטת מוקדם יותר בביתם במצפה הילה. נציגת המשפחה הוסיפה כי לאחר הצפייה בקלטת, "המשפחה חזקה ומאופקת כרגיל". זמן קצר אחרי שצפה בקלטת, יצא יו"ר המטה לשחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, מבית המשפחה. "דמעתי בשקט בעת שצפיתי בקלטת", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט, כפי שהוא נראה בקלטת
צילום: רויטרס
הטיול המדובר בגולן - גלעד, נועם ויואל שליט
צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג
נועם שליט עם הגעת הקלטת למצפה הילה
צילום: אבישג שאר-ישוב
שמחת השחרור בביתוניא
צילום: רויטרס
מומלצים