שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ארה"ב תלחץ על ישראל לאחר דחיית גולדסטון"
  מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי בעקבות העמדה הפלסטינית שהביאה לדחיית הדיון בדו"ח הנוקב - ארה"ב הבהירה שתלחץ על ישראל בסוגיית הבנייה בהתנחלויות. נמשכת המחאה ברחוב הפלסטיני בשל דחיית הדיון

  האם מאחורי הקלעים נרקמה עסקה משולשת, שתביא לחידוש המו"מ עם הפלסטינים ב"מחיר" דחיית הדיון בדו"ח גולדסטון? מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי ארה"ב שבה והתחייבה ביומיים האחרונים בפני הרשות הפלסטינית כי היא ממשיכה להיות מחויבת להגיע להסכם מדיני תוך שנתיים, על בסיס מפת הדרכים וקווי 67'.

   

  המקורות אמרו כי בעקבות עמדת הרשות בעניין דו"ח גולדסטון הבהירו האמריקנים

  כי הם צפויים ללחוץ על ישראל בעניין ההתנחלויות וכי הדבר יתבטא כבר בימים הקרובים בביקורו של מיטשל באזור.

   

  הרשות הפלסטינית והעומדים בראשה נמצאים בימים האחרונים תחת ביקורת נוקבת מבית ומצד גורמים ערבים שונים, הטוענים כי היא זו שעומדת מאחורי הוויתור על הדיון בדו"ח גולדסטון במועצת זכויות האדם של האו"ם. נשיא הרשות, אבו מאזן, אף הורה על בדיקה בנושא - תחת ההאשמה שהוא עצמו אחראי לאותה דחייה.

    

  במסגרת אותה מתקפת ביקורת, גורמים פלסטינים גילו כי ייתכן שיבוטל ביקורו של אבו מאזן בדמשק, שנועד להיערך השבוע.

   

  המקורות הפלסטינים ציינו כי האמריקנים שבו והדגישו בימים האחרונים יותר מפעם אחת את מחויבותם לתהליך המדיני. עוד הבהר, לטענתם, כי האמריקנים יבהירו לישראלים כי התמורה לדחיית הדיון בדו"ח הקשה תינתן בדמות הצורך הישראלי להפסיק את הבנייה בהתנחלויות.

   

  הגורם סירב לומר אם ישנו קשר ישיר בין עמדת הרשות כלפי הדו"ח
  לבין ההתחייבות האמריקנית: "עניין תחום הזמן לתהליך הוא מחויבות אמריקנית ברורה והאמריקנים שבו והדגישו זאת גם במגעים שקיימו עם צוות המשא ומתן שלנו השוהה בארצות הברית וגם בשיחות עם הנשיא אבו מאזן".

   

  בתוך כך, בשטחים מסרב עניין משיכת הדו"ח לרדת מסדר היום. שורה של ארגונים פלסטינים סיכמו על קיום הפגנה גדולה היום (יום ב') בצהריים ברמאללה במחאה על עמדת הרשות בעניין הדו"ח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים