שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניצלה בשואה - נלחמת בגירוש בת המטפלת מפֵּרוּ
  עובדים זרים וילדיהם הפגינו מול הכנסת נגד הגירוש, בהם פירה בת החמש, שאמה מטפלת בקשישה בת 95. נכדתה, נעה מימן, סיפרה ל-ynet: "סבתא השביעה אותנו לטפל בפירה, נכדתה הנוספת. פולנייה הצילה אותה, עכשיו היא מנסה להחזיר"

  בעוד הכנסת פותחת בחגיגיות את מושב החורף, הגיעו אחר הצהריים (יום ב') כ-40 ילדי עובדים זרים וכעשרה הורים למשמרת מחאה מול המשכן - שבו אמורה להתכנס, לאחר הדיון במליאה, ישיבה מיוחדת בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין גירוש הזרים. בישיבה ישתתפו גם שרי הפנים, הרווחה, החינוך, המשפטים והאוצר.

   

  הילדים החזיקו שלושה שלטים עם תמונה וכיתוב "Deported" ("גורש"). מאבטחים של משמר הכנסת ביקשו להוריד את השלטים, ולאחר שהובטח להם שהילדים רק ישירו, המאבטחים התירו להם להישאר.


  "Deported". ילדי הזרים בהפגנה מחוץ לכנסת (צילום: דודי ועקנין)

   

  נעה מימן, נכדה לניצולת שואה, מתנדבת בארגון "Israeli Children", הגיעה למשמרת מחאה יחד עם פירה בת החמש. היא סיפרה כי כל עוד אמה של פירה, שהגיעה מפֵּרוּ, מטפלת בסבתה בת ה-95, היא שוהה חוקית בארץ. "אני מאחלת לסבתי אריכות ימים, אבל כבר עכשיו היא השביעה אותנו לטפל בפירה, שהפכה לנכדתה הנוספת. היא עצמה הוצלה על ידי אשה פולנייה נוצרייה, ועכשיו היא מנסה להחזיר".

   

  "הילדה גדלה בבית אבות", סיפרה מימן. "היא איתנו בכל החגים והפכה לבת משפחה נוספת, והיא מספרת לכולם שיש לה שתי סבתות, אחת בפרו, זאת שהיא לא הכירה, והשנייה - סבתי".


  "אני אוהבת את ישראל". ההפגנה לפנות ערב (צילום: דודי ועקנין)

   

  פירה הקטנה מתרוצצת ומחייכת, כלל לא מודעת לכך שאביה עצור כבר שלושה חודשים, ופעמיים כמעט גורש מהארץ. "אני רוצה להיכנס לכנסת ולפגוש חברים של נעה", ציחקקה הילדה. לשאלה מה היא עושה כאן, אמרה בביישנות: "זה לא יהיה כיף אם יגרשו. יהיה משעמם".

   

  בין המפגינים היו גם ניין, שהגיע מבורמה, ואשתו לאני מהפיליפינים, להם שתי ילדות, בנות 7 ושנתיים. לאב המשפחה יש אישור לעבוד בישראל, אך ללאני אין, והיא חוששת מגירוש. "המצב הזה מאוד קשה, אני מפחדת לחשוב מה יהיה אם יגרשו אותנו. הילדות שלי מאוד קשורות לאבא שלהן וגם למדינת ישראל, ועכשיו אנחנו במצב של אי ודאות", היא אמרה.

   בעלה ניין הביע אף הוא דאגה: "העתיד מאוד לא ברור".

   

  תמי גורדון, אחת המפגינות, מסייעת בקהילה הקולומביאנית באופן קבוע. "כבת לניצולי שואה וצברית, קשה לקבל שאנחנו נגרש אנשים שחיים פה שנים רבות וילדים שנולדו כאן. לממשלה שתקח את זה על עצמה זה פשוט יהיה אות קין".

   

  מוקדם יותר היום, לקראת הדיון אצל ראש הממשלה, אמר ל-ynet שר הרווחה יצחק הרצוג כי לא יתמוך בהחלטה שתוביל לגירוש ילדי העובדים הזרים, וציין כי מדובר בילדים הנמצאים בסיכון ובמצוקה, ולכן "הטיפול בהם צריך להיעשות ללא קשר לזהותם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נעה ופירה. זה לא יהיה כיף אם יגרשו"
  צילום: דודי ועקנין
  ילדי הזרים מחוץ לכנסת
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים