שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הימ"ר: חקירת הטבח - מהסבוכות שידענו מעולם

  במשטרה קיימו ישיבות עדכון לאחר שהגיעו תוצאות נתיחה של כמה מגופות בני משפחת אושרנקו שנמצאו בדירתם בראשון לציון. עשרות בלשים משתתפים בחקירה ובונים "פרופיל" על כל אחד מבני המשפחה, בניסיון לאתר סכסוכים בתוך הבית - או מחוצה לו

  אכזריות חסרת גבולות: במשטרה ימשיכו גם היום (א') לנסות להבין מה בדיוק קרה בבית משפחת אושרנקו בראשון לציון, שנטבחה. האם היה זה סכסוך משפחתי או חיסול על רקע פלילי. הנחת העבודה היא שהרוצח דקר למוות תחילה את לודמילה (56) ואת שני נכדיה - התינוק נתנאל בן ארבעה חודשים ורויטל בת ה-3 - עליהם שמרה הסבתא ביום שישי בערב. אחר כך נרצחו שאר בני משפחה.

   

  גורם ביחידה המרכזית של מחוז המרכז אמר ל-ynet כי "זו עומדת להיות אחת החקירות הסבוכות שידענו מעולם". אמש ערך מפקד מחוז מרכז, ניצב נסים מור, ישיבה עדכון נוספת. בינתיים, החלו להגיע תוצאות ראשונות של המעבדה לזיהוי פלילי, ושל המכון לרפואה משפטית באבו כביר. הממצאים, שאותם לא ניתן לפרסם, העידו כי הרבה עבודה מחכה לחוקרי הפרשה עד אשר יוכלו לפתור את התעלומה.

   

  הטבח במשפחת אושרנקו - כותרות אחרונות ב-ynet:

     

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ביום שבת בבוקר, הוזעקו כוחות כיבוי ומשטרה לדירה ברחוב נורדאו בראשון לציון, שבה התגוררה יחד המשפחה. הכבאים, השוטרים ואנשי מד"א נחשפו לאחת הזוועות הקשות בתולדות המדינה. משפחה שלמה נטבחה. בדירה המפויחת נמצאו גופות הסבתא לודמילה, שני הנכדים - רויטל והתינוק נתנאל, הסבא אדוארד, הבן דמיטרי (32) ורעייתו טטיאנה (28).

   

  בניסיון למצוא קצה חוט שאולי יוביל את החקירה קדימה, יצאו עשרות בלשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז לבית ברחוב נורדאו. הם חיפשו כל רמז שיוכל להצביע על רכב שהגיע לקרבת הבית בסמוך לשעת הרצח.  


  רויטל, טטיאנה, נתנאל ודמיטרי (צילום רפרודוקציה: אבי מועלם)

   

  במשך כל השבת ניסו החוקרים לצייר תמונה ברורה של מה שאירע בדירה בת 4 החדרים של המשפחה. שני כיווני חקירה עדיין מונחים על שולחנם של החוקרים: רצח שבוצע בתוך הבית בידי אחד מבני המשפחה, או שהרוצח הגיע מבחוץ ונמלט לאחר מעשה. אחד הנוכחים בזירת הרצח אמר כי הסימנים על כמה מהגופות הצביעו על אכזריות קיצונית.

   

  במשטרה הזדרזו לבקש מבית המשפט להטיל צו איסור פרסום על הפרשה, מתוך כוונה לאפשר לחוקרים לעבוד ללא הפרעות חיצוניות בתקופה הקרובה. גופותיהם של כמה מבני המשפחה הועברו לנתיחה במכון לרפואה משפטית וממנה עלו פרטים שיסייעו בהמשך החקירה.

    

  "פרופיל אישי" לכל אחד מבני המשפחה

  החוקרים בונים "פרופיל" לכל אחד מבני המשפחה הבוגרים, הכולל מיפוי חברים ואנשים שעמם אולי היה מסוכסך, איסוף נתונים רפואיים, שיחות עם עמיתים למקום העבודה וכל פרט שיכול לשרטט את דמותו של הקורבן.


  קרובים וחברים הגיעו לזירת הרצח ומיאנו להאמין (צילום: אבי מועלם)

   

  יחד עם זאת מנסים החוקרים למצוא רמזים גם בפרטים טכניים, כגון חקירה כלכלית - שכוללת פנייה לחשבונות הבנק לבדוק האם מי מבני המשפחה שקע בחובות, או קיבל סכומי כסף משמעותיים מגורמים אחרים. מכשירי הטלפון האישיים של הנרצחים הועברו אף הם לבדיקה מדוקדקת של אנשי הקשר בימ"ר מרכז.

   

  החוקרים גם אספו את כלי הרכב של בני המשפחה. אלה הועברו מחניית הבניין באמצעות גרר לידי אנשי המעבדה לזיהוי פלילי, כדי לאתר אולי ממצאים שיסייעו בפיצוח הטבח.

    

  אחרי שרק לאחרונה פיצחו ככל הנראה את פרשת רציחתו של הנער

  יפתח מור יוסף ברמלה, והחקירה הסבוכה של פרשת "כוכב הצפון", יודע מפקד הימ"ר, ניצב-משנה אבי נוימן, כי צפויה לו ולאנשיו עבודה קשה. נוימן שהה אתמול בבוקר במלון באילת, אך נזעק לזירת הרצח בראשון לציון עם קבלת הפרטים הראשונים על הטרגדיה. בשעות הראשונות היו אלה ראשי המפלגים שלו, ראש מפלג תשאול, סגן-ניצב אלי אסייג, וראש מפלג בילוש, סנ"צ יואב קוטלר, שתפסו פיקוד על הזירה והחלו לאסוף את הנתונים.

   

  במהלך השנה החולפת עסקו אותם חוקרים ממש גם ברצח הפעוטה נועה גולדרינג בידי אביה, ברצח רוז פיזם ובטרגדיה שהתרחשה לפני שנה בדיוק שבה רצח קצין המשטרה מייקל פישר את אשתו הילה ואת שני ילדיהם - יובל בן השלוש וירדן, בת כחודש וחצי.

   

  "לא פשוט, זה באמת לא פשוט", הסביר נצ"מ נוימן. "מבחינתנו כל האפשרויות עדיין פתוחות".


  פורסם לראשונה 17/10/2009 23:28

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טטיאנה ודמיטרי עם בתם
  צילום: פוטו גדי
  צילום: אבי מועלם
  הסבתא לודמילה והנכד
  צילום: אבי מועלם
  חקירה סבוכה. נצ"מ נוימן
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: אבי מועלם
  מסעדת "פרמייר" שבבעלות המשפחה
  צילום: אבי מועלם
  פאב "שאנון" באשדוד. עסק משפחתי
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים