שתף קטע נבחר

מחדל: החוקר מחק ראיות - הפדופיל בדרך להסדר

הוא הוגדר על-ידי המשטרה כאחד מגדולי הפדופילים שפעלו בישראל, אך מחדל של החוקר גרם לכך שחיים עטר, שהואשם באונס 9 נערים, צפוי להיות מורשע בהסדר טיעון בביצוע מעשה סדום בשלושה בלבד וירצה 5 שנים בכלא. ל-ynet נודע כי הכונן הקשיח עם התכתובות של עטר והתמונות הפורנוגרפיות - נמחק

מחדל משטרתי - ומבוכה בצדו. חיים עטר, שהוגדר על-ידי המשטרה כאחד מגדולי הפדופילים שפעלו אי פעם בישראל, צפוי להגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו הוא יודה בשלושה מעשים בלבד שבוצעו בהסכמה וירצה חמש שנות מאסר בפועל. ל-ynet נודע כי הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמשטרה מחקה בטעות את הראיות המפלילות.

 

בפברואר השנה נעצר עטר במסגרת פרשת אונס הנער מאתר ההיכרויות. הוא

הואשם בתשעה מקרים של ביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים מתחת גיל 14 ובביצוע מעשי סדום בנערים מתחת גיל 16. בית המשפט התיר לפרסם את שמו לבקשת ynet והמשטרה, שייחסה לו בתחילה קשרים עם 65 נערים. 

 

על פי כתב האישום המתוקן שעשוי להיות מוצג כבר מחר (יום ג') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, עטר נאשם כי בינואר 2001 הכיר נער בן 14 והשניים נהגו להיפגש בדירתו של עטר, שם קיימו יחסי מין בהסכמתו של הנער. חמש שנים מאוחר יותר, ב-2006, פנה עטר לנער אחר בן 14 והשניים קיימו יחסי מין בהסכמה.

 

בין החודשים ספטמבר 2004 לאפריל 2005 הכיר עטר באתר היכרויות באינטרנט נער בן 14 ולאחר מספר התכתבויות הגיע לביתו ואסף אותו. השניים נסעו לדירתו של עטר, שם על פי כתב האישום, קיימו יחסי מין בהסכמתו של הנער. בכל המקרים האלה נאשם עטר בביצוע מעשה סדום.

 

הסיבה העיקרית להסדר הטיעון המסתמן בין הפרקליטות לבין עו"ד חי הבר המייצג את עטר, היא שחוקר משטרה מחק בטעות את הראיה החשובה ביותר בתיק: המידע מהכונן הקשיח שהוחרם ממחשבו של עטר. על הכונן הקשיח נשמרו כל התכתובות של עטר עם הנערים בהם ביצע את המעשים וכן התמונות הפורנוגרפיות שעטר החזיק במחשבו הביתי.

 

החומר מהכונן המשטרתי עבר לכונן של עטר

החוקר רונן ניזרי כתב בדו"ח שהגיש, כי קיבל אליו את הכונן הקשיח לצורך העתקתו לכונן המשטרתי, אולם לאחר תחילת ההעתקה נתגלו קטעים פגומים בדיסק המשטרתי, התוכנה "נתקעה" וההעתקה הופסקה. לאחר מכן נעשה ניסיון לבצע העתקה נוספת של הדיסק במכשיר אחר, אולם גם שם לא ניתן היה להעתיק את הדיסק עקב תקלה בדיסק המשטרתי.

 

הטעות מביכה עוד יותר, לאחר שהחוקר הוסיף וכתב כי מכיוון שמדובר במכשיר חדש אשר נמצא במשטרה ימים ספורים בלבד, נעשתה טעות והדיסק חובר לחיבור ההעתק לצד המקור וכתוצאה מכך נמחק כל החומר שהיה על הדיסק הקשיח ובמקומו הועתק החומר מהדיסק המשטרתי אל הדיסק הקשיח.

 

עו"ד חי הבר סירב להגיב לדברים וכך גם הפרקליטות.

 

איים שיספר על הנטיות המיניות

עטר נעצר במסגרת פרשת אונס הנער מאתר ההיכרויות. נער בן 13, שכינה את עצמו "שמולמולון", טען בתחילת השנה כי במשך שנתיים וחצי קיים יחסי מין אסורים או השתתף בביצוע מעשים מגונים עם 13 גברים. המשטרה עצרה חשודים רבים, בהם אישים מפורסמים, שטענו כי לא ידעו את גילו האמיתי.

 

המשטרה הצליחה להגיע אל נערים אחרים

שנפלו לכאורה קורבן לעטר, לאחר שהנער בן ה-15 שקיים יחסי מין עם החשודים בפרשה, סיפר להם כי הכיר את עטר באתר הכרויות באינטרנט. הנערים טענו כי עטר איים עליהם כי יספר למשפחתם על נטיותיהם המיניות ואלה קיימו עמו יחסי מין מפחד.

 

במשטרה ייחסו לו קשרים עם 65 נערים, אולם בכתב האישום הצטיירה תמונה מעט שונה. לפי כתב האישום, מ-2004 נהג עטר לגלוש באתרי היכרויות המיועדים להומוסקסואליים ולפנות לנערים צעירים במטרה לקיים עמם יחסי מין. הוא הציג עצמו בשם טל או בכינויים כמו קינג קונג וטען בפני אותם נערים כי הוא צעיר בהרבה מגילו האמיתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים עטר לאחר מעצרו
עו"ד הבר
צילום: עמית מגל
מומלצים