שתף קטע נבחר

עדויות נגד הפדופיל: "הוא סובב אותי. כאב תופת"

בעדויות המתפרסמות ב-ynet, מספרים שני נערים כיצד הכירו את חיים עטר - הנאשם כי ביצע בהם מעשה סדום ומעשים מגונים. "לא הספקתי להגיב, זה היה מהיר, הרגשתי כאבי תופת ולא הבנתי מאיפה זה נחת עליי"

אחד הנערים, בהם ביצע הפדופיל חיים עטר מעשי סדום ומעשים מגונים על-פי כתב האישום שהוגש נגדו, סיפר בעדותו במשטרה כי הנאשם ידע כי טרם מלאו לו 18. לדברי הנער, הוא הציג את עצמו כבן 12 וחצי. הבוקר (יום ה') נפתח משפטו של עטר בבית משפט המחוזי בתל-אביב, בו הוא מואשם בתשעה מקרים של ביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים ונערים.

 

עטר נעצר במסגרת מה שפורסם כ"פרשת הפדופילים". מחומר הראיות בפרשה, הנפרש על-פני אלפי עמודים ומפורסם ב-ynet, עולה כי עטר מודה למעשה בביצוע המעשים, אך טוען לכל אורך הדרך כי חשב שהילדים והנערים איתם קיים קשר הם מבוגרים יותר, למרות שציינו בפגישותיהם את גילם האמיתי .

 

בין היתר סיפר עטר בחקירתו: "התכתבתי עם המון אנשים, מיליון, וזה לא אומר שנפגשתי עם כולם". החוקר שאל אותו: "זה עדיין לא מסביר למה אתה פונה לילד בן 14?" עטר השיב: "אני מדבר עם כל הגילאים".

 

הילדים והנערים חשפו בחקירתם את שיטת הפעולה של עטר, אשר בין היתר נהג לקנות להם מתנות, לתת להם כסף, ובאחד המקרים אף נתן לאחד הנערים 500 שקלים. אותו נער טען כי הכסף ניתן על-מנת שיהיה איתו בקשר.

 

אחד הנערים סיפר בחקירתו כיצד הכיר את עטר. "בגיל 12.5 גלשתי באתר אינטרנט והכרתי אותו. הצגתי את עצמי כבן 12.5, חיפשתי סקס, והוא הציג את עצמו בתור טל, בן 25 מחולון, שרוצה סקס. התכתבנו במשך חצי שעה-שעה, היכרות קצרה ואז החלטנו להיפגש. הוא הגיע אליי לחניית הבית. ירדתי, נכנסתי לרכב, יצאנו לכיוון הבית שלו בחולון".

 

בשלב זה תיאר הנער במדויק כיצד נראה ביתו של עטר. "יש מחשב בחדר וארון חום. יש לו תיקייה של תמונות עם בחורות, הוא אומר שאם אחותו או אחד החברים בא הביתה אז זה סוג של הסוואה. כל אדם שנפגש איתו רשום לו במסנג'ר. גיל, מקום מגורים, יש לו רשימה, וליד אנשים שעמם נפגש יש כוכבית, וליד אנשים שעמם נפגש יותר פעמים יש יותר כוכביות. יש לו שם תיקייה מוסתרת עם תמונות של כל הנערים עמם נפגש. יש לו שם המון תמונות של נערים, עם חלק הוא נפגש, עם חלק לא".

 

בהמשך סיפר הנער: "היה לנו מין סוג של מקום מפגש, בו הוא אוסף אותי ומוריד אותי, וכאשר הוא הכיר אותי במפגש הראשון הוא ידע שאני בן 12.5, וחשב שאני בן 15". הנער סיפר כי הם נפגשו באופן קבוע במשך כחצי שנה, כאשר בתחילת הקשר הם נהגו להיפגש בתדירות של פעמיים-שלוש בשבוע. אותו נער סיפר עוד כיצד עטר הפגיש אותו עם נער נוסף לצורך קיום יחסי מין - ואמר לו להגיד שהוא בן 16.

 

"יש תמורה לדברים"

צעיר אחר, היום בן 21, סיפר בעדותו כי עטר ביצע בו עבירות מין בשנת 2001, כאשר היה בן 13. המתלונן נשאל האם הוא בטוח שבפעם הראשונה בה נפגש עם עטר המעשה היה בכוח, ועל כך הוא ענה: "זה היה בכוח. אני הייתי קטן, ואני זוכר את התחושה שלא הייתי מעוניין בזה ואני זוכר שניסיתי להזיז אותו, והזזתי לו את היד וזה לא עזר. הוא סובב אותי, לא הספקתי להגיב. זה היה מהיר, הרגשתי כאבי תופת ולא הבנתי מאיפה זה נחת עליי".

 

אותו צעיר נשאל על-כך שהיה בקשר עם עטר במשך שנים והאם לכל אורך השנים הדבר לא היה בהסכמתו, על כך הוא ענה: "היו פעמים שזה היה בלית ברירה, כי פשוט זה הגיע למצב שבשביל שאני אוכל ללכת מהדירה שלו ושיעזוב אותי בשקט, אז היה צריך לעשות מה שהיה צריך לעשות. זה היה סוג של לחץ, שאני לא הולך עד שזה לא קורה".

 

החוקר שאל: האם הוא הפעיל עליך לחצים נוספים? המתלונן השיב: "הוא כל הזמן היה עוזר למשפחה, היה מאכיל אותי, או שהיה עוזר להקפיץ אותי למקום כזה או אחר. הוא היה מביא לאמא שלי אוכל, המצב אצלנו בבית היה על הפנים. אמא שלי נכה, וכשהיתה צריכה משהו הוא היה מביא לה, הוא היה עושה את הדברים האלה ורומז לי בבירור שיש תמורה לכל הדברים האלה".

 

בשלב כלשהו שאל החוקר על הרמזים, והמתלונן השיב: "בכל פעם שהיה פוגש אותי, וההרגשה שלי לפחות היתה שלא כדאי להרגיז אותו או להדליק אותו, אחרת זה ייגמר ברע. תמיד היה לי איזה פחד ממנו, ראיתי איך הוא שולט באמנויות לחימה ואיך הוא מדבר בצורה אגרסיבית כשהוא מתעצבן".

 

החוקר שאל: "האם במהלך הזמן חלק מהמעשים נעשו מתוך חשק מיני או סקרנות מינית שלך? והמתלונן ענה: "אני חד משמעית לא יזמתי יחסי מין איתו.

 ב-85% מהפעמים שקיימנו יחסים היו מתוך לחץ, ו-15% היו כשכבר התרגלתי וזה כבר נהפך להיות שגרה. אני במיוחד זוכר את הפעם הראשונה שהיתה בכוח". הוא סיפר כי נקלע למצב שאינו יכול לצאת ממנו.

 

סנגרו של עטר, עו"ד חי הבר, אמר בתגובה: "מרשי עדיין עומד על גרסתו, כי כל מה שעשה אינו נוגד את הוראות החוק ובוודאי שלא בכפייה. מעבר לאישומים אולי המקרה הזה נותן חומר למחשבה, כמו תפקידיו של הורה והיכן היו ההורים כאשר ילדיהם פתחו כרטיסים באתרי הכרויות בגילאים כל כך צעירים, תוך שהם פונים לגברים מבוגרים מהם בהרבה שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים עטר
עו"ד חי הבר. מייצג את עטר
צילום: עמית מגל
מומלצים