שתף קטע נבחר

הפדופיל חמק בגלל תקלה; "זו שערורייה כפולה"

מנכ"ל המועצה לשלום הילד זועם על התקלה המשטרתית שנחשפה לראשונה ב-ynet ושהובילה לכתב האישום המצומק נגד מי שהוגדר "מגדולי הפדופילים בישראל". במשטרה מנסים למזער את הפאשלה: "בגלל טעות טכנית נמחק חלק קטן מהראיות"

במשטרה מנסים למרות הכל להמעיט מחשיבותה של הפאשלה שצימקה את כתב האישום. בעקבות חשיפת ynet, לפיה תקלה משטרתית הובילה להרשעתו של חיים עטר בהסדר טיעון בעבירות מין קלות בשלושה נערים, לאחר שהואשם באונס תשעה, הודו בצהריים (יום ב') במשטרה כי טעות היא שגרמה למחיקת הראיות מהכונן הקשיח שהוחרם מעטר. בעקבות זאת, ייגזרו על עטר, שהוגדר על-ידי המשטרה "אחד מגדולי הפדופילים שפעלו בישראל", חמש שנות מאסר בלבד.

 

"עקב טעות טכנית נמחק חלק קטן מהראיות הממוחשבות בתיק", אמר ל-ynet רב-פקד אבי צברי מדוברות משטרת מחוז תל-אביב. "עם זאת, בחקירה מקצועית נאספו ראיות נוספות רבות שתמכו בגרסאותיהם של המתלוננים - והעובדה שהוגשו כתבי אישום בפרשה מדברת בעד עצמה".

 

ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד, מסר בתגובה: "אני חושב שזו פשוט שערורייה כפולה ומכופלת. מי שהוגדר אחד מגדולי הפדופילים בישראל יוצא במין אישום, שכאילו מה שהוא עשה זה בהסכמה ובסדר".

 

"על מקרה אחד של מעשה סדום יכול העונש להגיע ל-16 שנות מאסר", הוסיף ד"ר קדמן. "האיש הזה היה צריך לשבת עשרות שנים בכלא. אני מצטער ששוב אני צריך לומר שהדבר מהווה אור ירוק לפדופילים, ומערכת המשפט ואכיפת החוק חייבות לשנות את יחסן לעניין הזה ולקחת אותו ברצינות".

 

"הפרקליטות נהגה בהגינות"

על הכונן הקשיח שנמחק נשמרו כל התכתובות של עטר עם הנערים שבהם ביצע לכאורה את המעשים, וכן התמונות הפורנוגרפיות שהחזיק במחשבו הביתי. לטענת המשטרה, בפרקליטות ידעו כי הראיות נמחקו עוד לפני הגשת כתב האישום המקורי, והוא הוגש בידיעה שלא ניתן להשיב את הראיות.

 

בפרקליטות מחוז תל-אביב סירבו היום להתייחס להסדר שהושג, מלבד הודעה לקונית לפיה "הפרקליטות סברה שהראיות בתיק מספיקות את הגשת כתב האישום כפי שהוגש. מעבר לכך איננו נוהגים להתייחס לשאלות הנוגעות להסדרי טיעון ואין בכך כדי לאשר או להכחיש דבר".

 

מנגד, פרקליטו של עטר, עו"ד חי הבר, הביע שביעות רצון מהסדר הטיעון: "אני שמח שבסופו של דבר, לטובת כל הצדדים, התיק הסתיים מבלי שהיה צורך להעיד את המתלוננים. חשוב לציין כי הפרקליטות נהגה בתיק בהגינות ופעלה בדרך הנכונה, לאור הבעיות הראייתיות הקשות שעלו ממנו".

 

קשרים עם 65 נערים

בפברואר השנה נעצר עטר במסגרת פרשת אונס הנער מאתר ההיכרויות. הוא הואשם בתשעה מקרים של ביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדים מתחת גיל 14 ובביצוע מעשי סדום בנערים מתחת גיל 16. בית המשפט התיר לפרסם את שמו לבקשת ynet והמשטרה, שייחסה לו בתחילה קשרים עם 65 נערים.

 

על פי כתב האישום המתוקן, שעשוי להיות מוצג כבר מחר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, עטר נאשם כי בינואר 2001 הכיר נער בן 14 והשניים נהגו להיפגש בדירתו של עטר, 

שם קיימו יחסי מין בהסכמתו של הנער. חמש שנים מאוחר יותר, ב-2006, פנה עטר לנער אחר בן 14 והשניים קיימו יחסי מין בהסכמה.

 

עוד עולה מכתב האישום, כי בין החודשים ספטמבר 2004 לאפריל 2005 הכיר עטר באתר היכרויות באינטרנט נער בן 14 ולאחר מספר התכתבויות הגיע לביתו ואסף אותו. השניים נסעו לדירתו של עטר, שם על פי כתב האישום, קיימו יחסי מין בהסכמתו של הנער. בכל המקרים האלה נאשם עטר בביצוע מעשה סדום.

  

כאמור, הסיבה העיקרית להסדר הטיעון המסתמן בין הפרקליטות לבין עו"ד הבר, היא שחוקר משטרה מחק בטעות את הראיה החשובה ביותר בתיק: המידע מהכונן הקשיח שהוחרם ממחשבו של עטר. הודעה על הסדר הטיעון נמסרה היום למשפחותיהם של תשעת הנערים שבעניינם הוגש כתב האישום המקורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עטר. חמש שנות מאסר
צילום: אמיר כהן
ד"ר קדמן. "שערורייה כפולה ומכופלת"
צילום: אמיר כהן
עו"ד הבר. "בעיות ראייתיות קשות"
צילום: עמית מגל
מומלצים