שתף קטע נבחר

ראשי החינוך הדתי: נתניהו מקצץ יותר מתמיר

פורום החינוך הציוני-דתי שיגר מכתב לראש הממשלה וטוען: ממשלתך קיצצה בתקציבי החינוך הדתי יותר מממשלת קדימה. בתום ישיבת חירום הוחלט לצאת למאבק ציבורי בנושא - "איפה ההבטחות שלך מלפני הבחירות"?

באירוע נוצץ שנערך ערב הבחירות חתם המועמד בנימין נתניהו על אמנה בה התחייב כי ממשלתו "תאמץ ותפתח את מפעל החינוך המפואר של הציונות הדתית על כל שלוחותיו, ותפעל שהתמיכה בו תיכלל בבסיס תקציב המדינה, בשמירה על גודלו, כמתחייב מחשיבותו". ומה קורה פחות משנה אחרי? פורום החינוך הציוני-דתי שיגר הבוקר (רביעי) מכתב חריף לנתניהו בו טוענים ראשי מוסדות ורשתות חינוך דתיים כי ממשלתו קיצצה בתקציבים המיועדים להם יותר מממשלת קדימה. כעת הם דורשים ממנו לכל הפחות להשוות אותם לאלה שניתנו לחינוך הדתי בשנה שעברה.

  

בעקבות הגזירות האחרונות שהשית האוצר על משרדי הממשלה נפגעו גם מוסדות אלו, ובתום ישיבת חירום שקיים אמש הפורום הוחלט לצאת למאבק ציבורי בנושא. באיגרת שנשלחה לנתניהו נכתב: "אין צריך להסביר לך, כבוד ראש הממשלה, ולא לפרט בפניך את חשיבותו, מרכזיותו וייחודיותו של החינוך הדתי-ציוני ואת תרומתו ותרומת בוגריו לחיי המדינה בכל התחומים".  

 

"והנה לפלא ולתדהמה, דווקא עתה, בשעה שאתה, מר נתניהו, יושב על כסא ראש הממשלה, נפגעים מאוד מוסדות החינוך הציוני-דתי ותקציבם מקוצץ בעשרות מיליוני שקלים", נטען במכתב, "כואב לנו מאוד לומר זאת, אך מצב תקצובו של החינוך הדתי היום, כבוד ראש הממשלה, גרוע יותר מזה שהיה בימי ממשלת קדימה-אולמרט-תמיר".

  

החותמים - ראשי איגוד ישיבות ההסדר, איגוד הישיבות הגבוהות, פורום המדרשות לבנות, מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, רשתות נעם-צביה, אמי"ת ואור תורה סטון, תנועת אמונה, ארגון מעגלים ואחרים – מזכירים בסיום מכתבם את הבטחות נתניהו רק לפני חצי שנה: "'כי אנשים אחים אנחנו' – אמרת בצדק ערב הקמת הממשלה; 'כי בנפשנו הדבר' – אנו אומרים לך עתה".  

 

כזכור, במסיבת עיתונאים שקיים המטה הדתי-לאומי בליכוד ערב הבחירות, חתם נתניהו על אמנה לפיה המפלגה רואה בציבור זה שותף לדרך ומברכת את הצטרפותו אליה. הליכוד התחייב כי יפעל להכללת התמיכה במוסדות החינוך הדתי-לאומי בבסיס תקציב המדינה, במקום השתדלנות הפוליטית ערב אישורי תקציב.

  

עוד התחייב יו"ר המפלגה למנוע "התנתקות נוספת", לסיים בהקדם את מציאת פתרונות הקבע לעקורי גוש קטיף, לפעול להסדרתם הממלכתית של שרותי הדת בישראל, לשמור על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראלית ולהגדיל את אוכלוסייתה היהודית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנות שירות. ארכיון
צילום: ישראל ברדוגו
נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי , ג'יני
מומלצים