שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ראלי: סבסטיאן לואב שוב אלוף עולם

  נהג קבוצת סיטרואן ניצח במירוץ הנעילה של עונת 2009, והוכתר כאלוף העולם בפעם השישית ברציפות. מיקו הירבונן, שהוביל את טבלת האליפות בנקודה אחת לפני המירוץ, סיים שני במירוץ עצמו ובאליפות כולה

  שש אליפויות עולם ברציפות. 54 ניצחונות באליפות העולם בראלי, ה-WRC. כל הניצחונות עבור קבוצת סיטרואן הצרפתית. סבסטיאן לואב, נהג הראלי הטוב בכל הזמנים, ניצח היום במירוץ הנעילה של עונת 2009, והבטיח לעצמו את תואר נהג הראלי הטוב בעולם בפעם השישית ברציפות, שיא שספק אם נהג אחר יוכל אי פעם לשבור. ומי בכלל זוכר שכבר בעונה הראשונה בה נהג עונה מלאה באליפות העולם, היה רק כפסע מזכיה נוספת. מיקו הירבונן, יריבו הגדול ומי שאמור היה לזכות בתואר העונה, כמו-גם בזו שלפניה, יסיים שוב שני, בפער של נקודה בודדת מהתואר הנכסף.

   

  לואב פתח את הראלי האחרון של העונה, וזה בו הוא חייב היה לסיים לפני הירבונן כדי לזכות בתואר, כשהוא קובע את הזמנים המהירם ביותר בשלושת הקטעים המיוחדים הראשונים. הירבונן התאושש, וסיים עם הפורד פוקוס את הקטע הרביעי בזמן המהיר ביותר. בחמישי היה לואב המהיר מכולם, בשישי והשביעי הירבונן, השמיני והתשיעי של נהג הסיטרואן. הירובנן זכה בקטע העשירי, לואב ב-11 וב-12. בינתיים צמח הפער לכחצי דקה, וברור היה שרק טעות גדולה ונדירה ביותר של לואב המחושב, תגזול ממנו את התואר, ארבעה קטעים לסיום ובפער מבטיח.

   

  הירבונן ניצח אמנם בשני הקטעים הבאים, אך לואב סגר עניין עם ניצחון גדול בקטע הלפני אחרון. מכסה המנוע של הירבונן התרומם וחסם את הראות לפנים, והכריח את המתמודד על התואר לעצור ולתקן את הנזק. כתוצאה מכך נאלץ הנהג המוכשר להתעכב למעלה מדקה, ולמעשה להעניק ללואב את הניצחון בקלות לא צפויה. בסיום ניצח לואב בפער של יותר מדקה, לאחר קטע אחרון קליל בו שייט בזהירות לסיום.

   

  תוצאות מירוץ בריטניה

   

  1. סבסטיאן לואב, סיטרואן

  2. מיקו הירבונן, פורד

  3. דניאל סורדו, סיטרואן

  4. פטר סולברג, סיטרואן 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לואב - עכשיו אפשר לחייך
  צילום: רויטרס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים