שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ליום הזיכרון: סידור לעילוי נשמת רבין
  14 שנה חלפו מאז שנרצח ראש הממשלה יצחק רבין וברשת תיכוני אמי"ת החליטו להוסיף נדבך דתי ליום הזיכרון. סידור חדש לעילוי נשמת ראש הממשלה לשעבר כולל פרקי תהלים, תפילה לשלום המדינה ותפילה לאהבת הבריות

  מחר (יום ה') יצוין בישראל יום הזכרון לראש הממשלה יצחק רבין, שנרצח לפני 14 שנה על-ידי יגאל עמיר. ברשת החינוך הדתי אמי"ת הרגישו שיום הזיכרון חסר בסיס משמעותי בעולם הדתי, והחליטו להוציא לאור סידור תפילות מיוחד לקראת י"ב במרחשוון. 

    

  הסידור, שנקרא "כתוב זאת זיכרון", כולל את פרקי התהילים (בהם פרקים הנאמרים על פי אותיות שמו של ראש הממשלה המנוח וכן אותיות נשמה), לימוד משניות לעילוי נשמתו, תפילה לשלום המדינה ותפילה לאהבת ישראל. כן מודפסים בסידור פסוקים הזועקים נגד רצח, כגון: "שופך דם האדם באדם דמו יישפך".

   

  • להורדת הסידור - לחצו כאן

   

  מנכ"ל רשת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, כתב בהקדמתו לסידור כי מטרת הסידור היא לשתף קהל רחב ככל האפשר במשמעות הזיכרון הייחודי כאנשי אמונה. "הסידור והתפילות יחדדו את אימת היום, יבהירו את חיוניות הפעולה שלנו, המחנכים, על מנת לתבוע מכל יהודי ויהודי כי לא עוד נחזה בהרמת יד מבית על הממלכה", כתב. "הנתיב היחיד שיוכל להחריב את הבית הגדול הזה הוא בהרמת יד על הממלכה וקריאת תגר על החוט המקשר ביננו. על ראשית צמיחת גאולתנו.

   

  "ברשת אמי"ת מאמינים שחובתנו להשמיע קול חינוכי רם וברור ביום הירצחו של ראש הממשלה. אין מדובר רק בזיכרון היסטורי אלא במשמעות רלוונטית לחיים משותפים בחברה הישראלית על כל גווניה, במדינה של כולנו, למרות כל הקונפליקטים".

   

  תפילה לאהבת הבריות

  בסידור מובאת תפילה חדשה, שחוברה כתרופה לשנאה ולאיבה שהיו בימי הירצחו של רבין. הנוסח, שנקרא "תפילה לאהבת הבריות" ונועד לעילוי נשמתו של ראש הממשלה לשעבר, מדגיש את

  חשיבותה וקבלתה של מצוות ואהבת לרעך כמוך. להלן התפילה המלאה:

   

  "אלוהינו ואלוהי אבותינו, תהא נא תפילתי זו לעילוי נשמת ראש הממשלה יצחק בן רוזה, מקובלת לפניך. ובזכות תורתי ותפילתי ותחנוני, יישב עם ישראל בארץ ישראל לבטח בשלום ובשלווה. תפרח תורתנו וירבו זכויותינו, ונהא אוהבים זה לזה ויהיו כל ישראל חברים. והריני מקבל על עצמי לקיים מצוות ואהבת לרעך כמוך, השקולה כנגד כל התורה כולה.

   

  "שלום רב על ישראל עמך תשים לעולם, כי אתה הוא מלך אדון לכל השלום. ויישמע בבית ישראל קול ששון וקול שמחה. לישועתך קיויתי ה' אלוהי". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים