שתף קטע נבחר

"ברגותי יתמודד על הנשיאות אם אבו מאזן יפרוש"

על רקע הדיווחים שלפיהם בכיר הפתח ישוחרר מהכלא הישראלי במסגרת עסקת חילופי שבויים, אומרים בסביבתו כי הוא שוקל להתמודד על הנשיאות הפלסטינית אם אבו מאזן ייצא מהתמונה

מרואן ברגותי במקום אבו מאזן? אנשיו של בכיר הפתח הכלוא בישראל בוחנים את האפשרות שיציג את מועמדותו לנשיאות הפלסטינית במידה והבחירות יתקיימו כמתוכנן והנשיא הנוכחי יפתיע ויחליט שלא להתמודד שוב על התפקיד.

 

בימים האחרונים, בעקבות המבוי הסתום שאליו הגיע התהליך המדיני, מסרו גורמים בסביבתו של אבו מאזן כי הוא מותש מהמצב. בניגוד לדיווחים, אבו מאזן לא איים להתפטר - אך מקורביו אומרים כי אין לפסול את האפשרות שבסופו של דבר יחליט שלא להתמודד בבחירות.

 

"נכון שהנשיא מותש ונכון שהוא לא מרוצה מן המצב ונכון שהוא היה מעדיף שלא להתמודד, אבל לפי שעה - ואני אומר זאת ממקום של מידע ודאי - הנשיא יהיה המועמד של הפתח בבחירות. השאלה היא אם תתקיימנה בחירות", אמר ל-ynet גורם בכיר בפתח.

 

הגורם אמר כי בעקבות הספקות בנוגע לעתידו של אבו מאזן, החלו בסביבתו של מרואן ברגותי לבחון את האפשרות שהוא יתמודד על תפקיד נשיא הרשות הפלסטינית. הגורם סיפר כי ברגותי העביר לאנשיו מסר

שלפיו אם תהיה התפתחות מכיוונו של אבו מאזן, הוא מתכוון להציג את מועמדותו.

 

הגורם אמר כי למרות שהסיכוי שאבו מאזן לא יתמודד "אינו קיים למעשה, ברגותי רואה את עצמו המועמד הטבעי ולמעשה המועמד היחיד שיש עליו הסכמה כוללת בתוך התנועה ואנשיו החלו לבדוק את האפשרות".

 

לדבריו, עמדה זו מקבלת חיזוק לנוכח הדיווחים שקיבלו ברגותי ואנשיו לאחרונה מאנשי חמאס, אשר לפיהם ברגותי ייכלל בעסקת חילופי שבויים עם ישראל. "מהאנשים הקרובים לברגותי, הבנו שהוא סבור כי סיכוייו להשתחרר בעסקה הם יותר מ-90 אחוז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברגותי. "מתכוון להציג מועמדות"
צילום: איי פי
מומלצים