שתף קטע נבחר

חרדים תקפו נהג ליד מפעל אינטל בירושלים

גם השבת הגיעו מאות חרדים כדי למחות על העובדה שמפעל אינטל פועל בשבת. בדרך הם תקפו רכב שנסע בכביש גולדה. שוטרים חילצו את הנהג ללא פגע. המאבטחים והשוטרים מנעו מהם וזכו לקריאות "שמאלנים" ו"נאצים". אחר הצהריים הפגינו מאות חרדים ליד חניון קרתא

למרות הניסיונות להגיע להבנות במהלך השבוע - המחאה נגד אינטל נמשכת: מאות חרדים הגיעו זו השבת השנייה ברציפות לאזור מפעל "אינטל" בירושלים - כדי למחות על העבודה שנעשית בשבתות במפעל במתחם הר חוצבים. החרדים, שהגיעו למקום בשעות הצהריים (שבת) תקפו בדרכם למפעל רכב שנסע בכביש גולדה. כוחות משטרה סייעו לנהג להיחלץ מהמקום. איש לא נפגע.

 

אחר הצהריים הפגינו כ-200 חרדים בצומת הרחובות שבטי ישראל והנביאים בירושלים, במחאה על פתיחתו של חניון קרתא. 

 

בבוקר התקצו מאות חרדים ליד שערי אינטל, וקראו "שאבעס". עדי ראייה סיפרו כי המאבטחים מנעו מהם מלהתקרב לשערים והשוטרים, שהמתינו למפגינים במפעל, ניסו לפזר אותם - ללא הצלחה. בעקבות כך הוזעקו פרשים למקום. במקביל, השוטרים חסמו את כל דרכי הגישה למקום. 

 


שוטרים מול המפגינים החרדים בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

החרדים גם צעקו לעבר השוטרים "נאצים" ו"שמאלנים" וירקו על עיתונאים ושוטרים. כמה עשרות מפגינים עלו גגות מפעלים סמוכים. בשלב מסוים של ההפגנה התיישבו החרדים על הכביש ואחזו ידיים, בניסיון למנוע מהשוטרים לפנות אותם בכוח. קבוצה של עובדי אינטל צפו בתוך מתחם המפעל על הנעשה.

 

חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם הליכוד, עו"ד אלישע פלג, הגיע למקום ההפגנה ומתח ביקורת על המשטרה, על-כך שחסמו כבישים: "אני מוחה על כך שמשטרת ישראל חסמה את שדרות גולדה מאיר. זה חמור יותר מחסימת רחוב בר-אילן, משום שזהו עורק תחבורה ראשי בירושלים, שלא עובר בשכונות חרדיות. אין הצדקה שמבקרים המגיעים לירושלים לא יוכלו לעבור במקום. החרדים כל פעם מתקוממים שהחילונים פוגעים בסטטוס-קוו, למרות שהם אלו שמשבשים את מהלך החיים התקין בעיר ופוגעים בשגרת החיים".

 

חרדי נעצר בחשד שחיבל

מוקדם יותר עצרה משטרת ירושלים לחקירה צעיר חרדי סמוך למפעל בהר חוצבים, בחשד שבשבוע שעבר גרם נזק למפעל. כוחות משטרה נמצאים סמוך למקום, כדי למנוע התפרעויות של חרדים.


המשטרה לא הצליחה לפזר את ההפגנה (צילום: גיל יוחנן)

 

בהפגנה בשבוע שעבר, בה השתתפו כ-1,500 חרדים, תקפו מאות מהם עיתונאים שהגיעו לסקר את המחאה. הם השליכו עליהם אבני חצץ וחפצים שונים, אולם איש לא נפגע. אירוע חריג נוסף נרשם בסמוך למפעל בהפגנה הקודמת, כשסגן ראש העיר יצחק פינדרוס מסיעת יהדות התורה, הגיע למקום. המפגינים החרדים גירשו אותו בכוח, ומחו על כך שממרום כסאו ועל אף היותו חרדי - הוא אינו מונע את חילול השבת.

 

באמצע השבוע התייצב ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, לצד המפעל. ברקת, שהשתתף בטקס השקת המפעל החדש של החברה בירושלים, הבהיר כי הוא "מגבה ותומך בפעילותה". הוא הוסיף: "אני מגנה את מעשי האלימות, אשר לא תשיג דבר, ומקווה שהצדדים יגיעו להבנות.

 אני חסיד של הסטטוס קוו והדו-קיום בבירה. אינטל עובדת 24 שנים בירושלים במתכונת הנוכחית ואין שינוי במצב זה. פעלתי ואמשיך לפעול להצלחת החברה, להרחבתה ולהבאת מפעלי היי-טק נוספים לבירה".

 

גם שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, השתתף באירוע ותהה היכן היו החרדים עד עכשיו, שכן החברה פועלת בסופי השבוע בירושלים כבר שנים רבות. "מי שנדמה לו שבאלימות יפתור את הבעיה - טועה. מי שנדמה לו שהממשלה הזו תשלים עם התפרעויות כאלה וונדליזם כזה, טועה". 


פורסם לראשונה 21/11/2009 12:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה שבת שנייה ברציפות
צילום: גיל יוחנן
החרדים קראו "שאבעס"
צילום: גיל יוחנן
שוטר מול מפגין
צילום: גיל יוחנן
השוטרים ניסו לפנות את המפגינים מהכביש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים