שתף קטע נבחר

העדה החרדית: לא מכירים בהבנות, המאבק יחריף

העדה החרדית מודיעה כי ההבנות המתגבשות בין רבני הזרם המרכזי לאינטל לא מקובלות עליה. השבת ייצא מנהיג העדה, הרב וייס, עם מאות מאנשיו להפגין נגד עבודת המפעל בשבת. ואחר הצהריים: המחאה הקבועה נגד חניון קרתא

אינטל הסכימה להעסיק גויים בלבד – אבל הקרב על השבת נמשך: העדה החרדית הודיעה כי ההבנות בין ראשי החברה לבכירי רבני הזרם המרכזי בציבור החרדי אינן מקובלות עליה, והכריזה על החרפת המאבק נגד המפעל בהר-חוצבים. בשבת הקרובה יפגינו מאות מאנשי העדה בירושלים נגד חילול השבת בבירה, ובראשם יעמוד הפעם גם מנהיג הקהילה, הרב יצחק טוביה וייס. 

 

גורם בעדה החרדית הסביר ל-ynet כי הצעת אינטל להעסיק לא-יהודים בלבד בעייתית, מכיוון שהיא עלולה לגרום למפעלים נוספים בירושלים לעבוד בשבת במתכונת זו. הוא הוסיף כי העדה פועלת בערוצים מקבילים מול אינטל העולמית כדי להביא לפתרון המשבר. 

 

ההבנות אליהן הגיעה החברה עם ועדת הרבנים למען קדושת השבת הוצגו כבר אמש לנשיאיה – הרב יוסף שלום אלישיב והרב עובדיה יוסף, אך אלה מעכבים בינתיים את חתימתם עליהן כדי שלא להצטייר כ"פשרנים" ביחס לעדה החרדית. ואולם בכל מקרה שני הרבנים לא יקראו לציבור להשתתף בהפגנות השבת.

 

המחלוקת בהנהגה החרדית

בסוגיה מתעוררת לאחר שבשבוע שעבר הפגינו הצדדים שילוב כוחות נדיר במאבק. כך היה גם בפרשת חניון קרתא, כאשר הרבנים אלישיב ויוסף תמכו בעצרת תפילה המונית בכניסת השבת ובשבועות שלאחר מכן משכו ידיהם מהמחאה.

 

במודעות שנתלו היום בירושלים מטעם העדה החרדית נקרא הציבור להגיע בשבת בשעה 12:00 אל אזור המפעל ולמחות נגד חילול השבת בו. הרבנים מדגישים כי רק מבוגרים ישתתפו בהפגנה ולא בחורים וכן מבהירים כי אין לנהוג באלימות: "תולעת יעקב – אין כוחה אלא בפה". מאוחר יותר, בשעה 15:00, תיערך הפגנה נוספת בשכונת מאה שערים נגד הפעלת חניון קרתא בשבת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת השבת שעברה בהר החוצבים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים