שתף קטע נבחר

הספינה שטבעה: חמישה מלחים עדיין נעדרים

לאחר שכוחות צה"ל חילצו 5 מלחים אוקראינים הולכים ופוחתים הסיכויים למצוא ניצולים מן הספינה שטבעה בסוף השבוע. אמש פינהמסוק בריטי גופה נוספת והיא הועברה לבית החולים רמב"ם

הולכים ופוחתים הסיכויים למצוא ניצולים מבין אנשי צוות הספינה שטבעה בליל שבת מול חופי לבנון. אמש (יום א') חולצה גופה נוספת של אחד המלחים, אולם חמישה מהם עדיין נעדרים.

  

החיפושים אחר הנעדרים נמשכו גם אתמול. מסוק בריטי משה מהים התיכון את גופתו של אחד המלחים האוקראינים שהיו על סיפון הספינה. המסוק, שהמריא מקפריסין על מנת לסייע בחיפושים, הביא את הגופה לבית החולים רמב"ם בחיפה כדי שתזוהה. 

 

על סיפונה של אוניית הסוחר SALLA-2, שטבעה כ-80 קילומטרים מחיפה, היו בסך הכל 13 אנשי צוות אוקראינים. כוחות של חיל האוויר וחיל הים חילצו אתמול במזג אוויר סוער חמישה אנשי צוות. קצין חיל האוויר סיפר כי הדיווח הראשוני על הניצול הראשון הגיע ממסוק קפריסאי. "לאחר שהתקבל הדיווח, נשלחו מסוקים שלנו לאזור, והצלחנו לאתר את הניצול הבודד ממש זמן קצר לפני החשיכה. אנשי יחידה 669 שירדו למים משו אותו מתוכם. לאחר כמה שעות זוהו ארבעה ניצולים נוספים, ונמשו בצורה זהה".

 

הפצועים סיפרו כי קפצו למים כשהם חוגרים חגורות הצלה, אולם רק חלקם לבשו בנוסף חליפות טרמיות שסייעו להם לשמור על חום גופם במים הקרים. לדבריהם, רוח חזקה פיזרה את סירות ההצלה שהיו במים - וזו הסיבה שלא הצליחו לאתר אותם זמן רב.

עוד בשבת בבוקר חולץ בשלום אחד המלחים, שהיה באסדת הצלה, והועבר לביירות על-ידי אנשי אונייה אחרת שהייתה באזור. 

 

הבוקר שוחררו ארבעה מהם מבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שקיבלו טיפול. לפני שיצאו מבית החולים סיפרו אנשי הצוות על החוויה הקשה שעברו.  אנדריי קרס, קצין המכונות של הספינה, סיפר כי המים בחדר המכונות הגיעו לגובה כזה שלא יכל לעמוד וחבריו החזיקו בו כדי שלא יטבע. "ידענו שיהיה קשה לשרוד את הלילה במים. היה קור עז". עם שחרורם מבית החולים הם הודו לחיילים שחילצו אותם ולבית החולים רמב"ם על הטיפול הרפואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המלחים שניצלו בביה"ח רמב"ם
צילום: חגי פריד
רגע החילוץ. הניצול אותר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים