שתף קטע נבחר

בריטניה: 144 כלבים נמצאו מוזנחים בחווה

144 כלבים נמצאו בתנאי הזנחה ורעב קשים בחווה בצפון מזרח המדינה. בעלי ועובדי החווה הואשמו על ידי בית המשפט בהזנחת החיות ונגזר על כל אחד מהם עונש מאסר של חודשיים, 100 שעות עבודות שירות למען הקהילה, קנס כספי ואיסור לגדל כלבים בשנים הקרובות. 35 כלבים הורדמו והשאר אומצו

שני תושבי בריטניה נידונו למאסר בפועל של חודשיים לאחר שהואשמו בהזנחת וחוסר טיפול נאות ב-144 כלבים בחווה בצפון מזרח בריטניה. השניים נתבעו על ידי האגודה המלכותית למניעת התאכזרות בבעלי חיים (RSPCA) במדינה.

 

בחווה בבעלותו של פול נייג'ל בראון (56), נמצאו 144 כלבים מגזעים שונים, מרביתם כלבי רועים, רוח, טריירים וקולי, שחיו בתנאים קשים. לדברי פקחי האגודה, כל הכלבים סבלו ממחלות ופציעות שונות, ביניהן רגליים שבורות, מחלות עור, רזון קיצוני, תולעים וזיהומים שונים.

 

הפקחים שגילו את ההזנחה הקשה לפני כשנתיים, מצאו כלבים רבים שאוחסנו בתנאי מחייה קשים, חלקם מחוץ לחווה, במכלאות מאולתרות, מכולות ואף בתוך תאי מטען של רכבים. בראון יחד עם הפועל היחיד בחווה, מארק איאן יאנג (29), הורשעו אתמול (ב') בבית המשפט בבריטניה בגין גרימת סבל לא נחוץ וחוסר יכולת לספק את צרכיהם של 144 כלבים.

 

כל אחד מהנאשמים נידון לעונש מאסר של חודשיים, אותו יחלו לרצות בעוד כשנה. כמו כן, נגזרו על כל אחד מהם 100 שעות עבודה למען הקהילה וקנס של 260 לירות שטרלינג (1,590 שקל). כמו כן, על בעל החווה נאסר להחזיק ולגדל כלבים למשך עשר שנים ואילו לעובד החווה, נאסר לגדל כלבים בחמש השנים הקרובות.

 

צילום: RSPCA

 

 

35 כלבים הורדמו, השאר מצאו בית חדש

אנשי האגודה טענו בבית המשפט כי רק לאחר שלושה ימי עבודה במקום, הם הצליחו לחלץ את כל הכלבים. "נאלצנו להרדים 35 מהכלבים עקב מצבם הבריאותי וההתנהגותי", הם סיפרו. "עשינו זאת כדי לשים קץ ליסוריהם הקשים. הכלבים חיו בלהקות פרא, דבר שהפך את סוגיית האימוץ שלהם לבתים פרטיים לבלתי אפשרית".

 

עיקר הסעיפים בהם הואשמו השניים הם חוסר יכולת לספק לכלבים תזונה הולמת, סביבה נאותה למחייה וכן טיפולים ווטרינריים, דבר שהביא להחמרה במצבם של כלבים רבים, שסבלו מבעיות בריאותיות קשות. יותר ממאה כלבים הושמו במתקני האגודה ברחבי המדינה ומרביתם זכו לבתים חדשים. 

 

בבית המשפט טען בעל החווה, כי סבל מבעיות בריאותיות ודאג לרווחת משפחתו ולכן לא הצליח לטפל בכלבים. העובד היחיד בחווה טען כי נאלץ להתמודד עם כמויות עצומות של כלבים למרות שהיה נטול הכשרה ולא היו לו הכישורים לטפל בכל הכלבים. כמו כן, הואשם הפועל בכך שלא יידע את הרשויות על מצבם החמור של החיות במקום.

 

בחודש עבר הורשע בעלי כלב בבריטניה בהזנחת כלבו לאחר שגרם לו להשמנת יתר, וסיכן את בריאותו. בארני, כלב דלמטי שסבל מהשמנת יתר בעקבות אכילת חטיפים, הגיע למשקל שיא של כ-70 קילוגרם, דבר שסיכן את חייו. בית המשפט בבריטניה הרשיע את בעלי הכלב בהזנחת החיה וגזר עליו עונש של 200 שעות עבודות שירות למען הקהילה, קנס של כ-10,000 שקל ונאסר עליו לגדל כלבים בעשור הקרוב.

 

תקנות חדשות בחוק להגנת על רווחת בעלי חיים בבריטניה שחוקק בשנת 2006, נכנסו לתוקף בחודשים האחרונים מסייעות לארגונים למען בעלי חיים לפעול באופן משפטי נגד אנשים שהזניחו את החיות ברשותם. במחלקה לענייני סביבה, מזון והכפר, שהתקינה את התקנות החדשות, הסבירו לאחר פרסום טיוטת התקנות כי בעלי חיות המחמד מחוייבים ליצור עבורן סביבת מחייה נאותה, לספק להן מזון בריא ולמנוע מהן כאב, סבל, פציעות או מחלות.

 

בין היתר קובעות התקנות כי כל בעלי הכלבים, החתולים והסוסים מחוייבים לדאוג שהחיה לא תסבול מהשמנה או רזון, וכן לספק עבורן בידור הולם וגירוי מנטלי. מי שעובר על החוק, צפוי לקבל קנס בסך של עד 20 אלף ליש"ט (כ-126 אלף שקלים) ומאסר בפועל של עד שישה חודשים בכלא.  

 

למרות שאי-טיפול בחיות על פי הכתוב בתקנות החדשות אינו נחשב לעבירה, בתי המשפט כבר הוכיחו השנה במספר מקרים כי ביכולתם לקבוע האם הבעלים ביצעו עבירה של התאכזרות לחיות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים